Nová technika, lepšia bezpečnosť ľudí - Móda, krása | moje Topolcany
 
moje Topolcany - informačný portál, zoznam firiem
Móda, krása v  Topoľčanom - magazín moje Topolcany
hľadať: 
 

Nová technika, lepšia bezpečnosť ľudí

dátum pridania: 02.09.15-08:29

Projekt pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami priniesol pre 500 obcí Slovenskej republiky nové hasičské vozidlá Iveco Daily, protipovodňové vozíky, či zrepasovanú hasičkú techniku, ktorá dobrovoľným hasičským zborom výrazne pomôže pri ich činnosti.

Projekt aj na území okresu Topoľčany

Z mnohých žiadostí o novú hasičskú techniku svitla nádej aj obciam v Topoľčianskom okrese. V piatok, 28. augusta prišiel 2 nové hasičské vozidlá odovzdať obciam Závada a Prašice podpredseda vlády a minister vnútra Róbert Kaliňák. Slávnostne odovzdanie sprevádzal i pestrý program. Prašice ministra vnútra uvítali spevom domáceho folklórneho súboru Prašičan. Závada uvítala príchod ministra s hudobnou produkciou skupiny Prima. Počas slávnostného odovzdania vozidla v oboch obciach nové Iveco Daily spoločne pokrstili ručnou požiarnou striekačkou značky Hubert.

kalinak

„Investícia sa Slovensku vráti 100 násobne“

V príhovore podpredsedu vlády a ministra vnútra SR zneli tieto slová: „Ak Slovensko má nejaký poklad, tak je to niekoľko tisíc dobrovoľných hasičov, ktorí sú pripravení pomôcť svojim obciam a ich obyvateľom. Je to skupina ľudí, ktorí bez ohľadu na odmenu a na úkor svojho voľného času pomáhajú svojim blízkym, a to najme dnes, v dobe, kedy by mohli sedieť doma pri počítačoch, no oni však robia opak. Odovzdaním týchto vozidiel im prajem čo najmenej výjazdov a nech to nie je iba akýsi darček, pretože je to odmena za ich dlhoročnú prácu, ktorú pre obec vykonávajú“. „Som presvedčený, že táto investícia sa Slovensku vráti 100 násobne späť, vo forme zásahov a výraznej pomoci dobrovoľných hasičov, hasičom profesionálnym, čo sa koniec koncov ukázalo aj pri povodniach, či Gabčíkove, kedy 500 dobrovoľníkov pomáhalo likvidovať škody spôsobené povodňami a dnes škody nepočítame v 100tisícoch, či miliónoch“ – pokračoval Kaliňák.

kalinaksampanske

K činnosti napomáha aj zákon

„Celý projekt sme začali rozbiehať ešte v roku 2008. Vtedy DHZ dostávali prvé dotácia na nákup techniky a materiálne vybavenie, čo bolo prvým znakom ich podpory. Prijatím zákona o dobrovoľnej požiarnej ochrane sa nám podarilo presadiť, aby sme dobrovoľné požiarne zbory dovybavili aj technicky vo forme nových a zrepasovaných vozidiel. Vďaka nemu dnes môžeme tieto vozidlá odovzdávať a DHZky podporovať. Som veľmi rád, že v obciach sa tradícia dobrovoľných hasičov dokázala udržať aj s krásnou históriou aj v časoch, keď neboli takto podporované DHZky podporované zo strany štátu“ – informoval bezprostredne po odovzdaní techniky Róbert Kaliňák.

Text a foto: Tomáš Bilik
 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok