hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Zo sveta financií s Mgr. Štefanom Balážim

dátum pridania: 23.09.14-08:40

"Mojou víziou je sprostredkovať profesionálne finančné služby. Stáť na strane klientov vo vzťahu s finančnými inštitúciami," hovorí o sebe Mgr. Štefan Baláži.

Profesia finančného sprostredkovateľa nie je verejnosťou príliš dobre vnímaná, čo je spôsobené tým, že za " finančného poradcu " sa dnes prehlasuje každý predajca stavebného sporenia či poistenia. A tak sa mnohí ľudia stretávajú s nie príliš kvalitnou ponukou finančných služieb, kde je uprednostňovaný záujem predajcu finančnej služby pred záujmom klienta.  Mgr. Štefan Baláži je vo svete financií na strane klienta a snaží sa vyrovnať informačnú nerovnosť.

Koľko rokov sa venujete svojej profesii? Kedy Vás začal baviť svet financií?

V roku 1993 som začal učiť na strednej škole v Topoľčanoch a pokračoval som v tom aj po skončení Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1996. V roku 2003 som bol oslovený jedným "poisťovákom" a na stretnutí mi bola predstavená vízia takejto práce a zárobkov. Nebol som nadšený a vôbec ma to nezaujalo. Ale dal som mu slovo, keď už za mnou cestoval 40 km, že sa pôjdem pozrieť na ich školenie, a potom si urobím ucelený názor o jeho práci a možnostiach, ktoré prináša. Školenie bolo na veľmi dobrej odbornej úrovni. Viac ma však zaujal fakt, že tím ľudí, ktorí takto pracovali, prišiel na autách VW PASSAT, AUDI... Boli
to mladí, 27-roční chalani. A ja 30-ročný s dvoma vysokými školami som prišiel na starej škodovke 105.

Nedalo mi to a aj napriek nevôli mojej manželky, ktorá je tiež vysokoškolsky vzdelaná a nebola presvedčená o správnosti môjho rozhodnutia, som skúsil aplikovať na školení predstavený spôsob získavania klientov a uzatvárania poistenia. Výsledok? Za prvé dva mesiace som zarobil štvornásobne viac ako v školstve. Po čase som sa začal finančníctvu venovať profesionálne ako finančný sprostredkovateľ, neskôr ako manažér tímu, a potom aj ako regionálny riaditeľ.

Čo je pre Vás na Vašej práci najviac zaujímavé?

Spojením môjho vysokoškolského vzdelania, psychológia a marketing, so vzdelaním z oblasti financií, som pochopil, že svojou prácou pomáham ľudom. Mnohí klienti boli vďační za to, že finančný produkt, ktorý sme spoločne nadstavili a uzatvorili, im pomohol v ťažkých životných situáciách ako strata blízkej osoby, strata zamestnania či úraz, operácia, ale aj pomoc pri poistných udalostiach. S mojou pomocou mnohí klienti dostali kompenzáciu za nepredvídateľné udalosti. Odmenou mi nebolo len splnenie snov – vlastný dom, autá, exotické dovolenky s mojou manželkou napríklad v Mexiku, ale ,,hnacím motorom" boli a dodnes sú spokojní klienti, ktorí ,,posúvajú" ďalej moje telefónne číslo.

Koľko času venujete svojej práci?

Nevnímam to ako prácu, ale ako niečo, čo mi dáva zmysel. Svoju prácu vykonávam ako záväzok ku klientom, ktorí do mňa vložili dôveru. Ak by ste ale dali túto otázku mojim blízkym, tak povedia, že pracujem veľa. No aj napriek tomu si na nich vždy nájdem čas. Dnes je to tak, že staršiu dcéru zamestnávam ako asistentku a manažérku obchodných činností vo firme BALAŽI s.r.o..

Aký máte vzťah so svojimi zamestnancami?

V moje firme pracujú aj ďalší obchodníci vo viacerých mestách na Slovensku. Pracujú v oblasti realít i financií. S každým z nich sa snažím mať výhradne obchodný vzťah. Vážim si prácu každého spolupracovníka, za ktorú je aj nadštandartne ohodnotený. Na druhej strane však vyžadujem precíznosť a profesionalitu.

Ako trávite svoj voľný čas?

Voľný čas sa snažím tráviť so svojimi blízkymi. S manželkou, ktorá je, okrem iného, aj môj ,,domáci poradca". Spája nás rocková hudba. Vždy, keď je to možné, ideme spoločne na koncert, na víkendový pobyt vo welness hoteli niekde na Slovensku, alebo len spoločne leňošíme doma v obývačke, či na nákupoch aj s dvoma dospelými dcérami.

Mgr. Štefan Baláži

Obchodná 1321/6
955 01 Topoľčany

Mob.: +421 907 306 592
E-mail: info@balazi.sk

www.balazi.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!