hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Výrub stromov na Ul. mieru v Topoľčanoch

dátum pridania: 16.03.17-10:20

Dostali sme množstvo podnetov k výrubu stromov a na našej facebookovej fanspage ste mnohí vyjadrili svoj nesúhlas k ich výrubu. Preto sme sa spýtali kompetentných na dôvod výrubu.

Na základe zdravotného stavu uvedených drevín, Mesto Topoľčany ako vlastník a správca zelene požiadal o výrub. Dreviny rastú v uličnej aleji, väčšina posudzovaných drevín je v období starnutia, kde degeneratívne procesy výrazne prevládajú nad rastovými, prevládajú rozkladné procesy drevokaznými hubami.

drevina

Na kmeňoch sa nachádzajú poškodenia (dutiny) a glejotok. Dutiny v kmeňoch a dutiny v korunách stromov, zamokajúcou zrážkovou vodou podporujú rozvoj hnilobných procesov, čo je príčinou zhoršenej stability stromov a dochádza k bezprostrednému ohrozeniu životu a zdravia ľudí a majetku. Na základe tohto stavu bolo vydané právoplatné rozhodnutie o výrube – súhlas na výrub drevín.
Jedná sa o obnovu uličnej aleje, ktorá má viac ako 50 rokov. Pri obnove uličných alejí sa postupuje celkovou výmenou, výrub bude uskutočnený na dve etapy, pričom druhá sa uskutoční na konci roka. V rozhodnutí o výrube bola určená náhradná výsadba. Ako náhradná výsadba bude uskutočnená výsadba 40 ks drevín a 300 ks kríkov. Stromy budú nahradené len jednou stranou ulice, z dôvodu jestvujúceho plynového vedenia, na opačnej strane ulice budú vysadené kríky 

Zdroj: Mesto Topoľčany


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!