hľadať

Profily osobností




viac osobností 
Bleskové rozhovory





viac rozhovorov 
Zaujalo nás















viac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Výroba plagatu - vytlačte si ho sami, alebo si ho objednajte do tlačiarne?

dátum pridania: 25.04.22-05:37

Pamätáte si na časy, keď ste mali za úlohu v škole vyrobiť plagát? V skupinke ste sa do toho vrhli a spoločnými silami to dokázali. Či už to bolo kreslením, písaním alebo lepením obrázkov. Buďme však úprimní, takýto plagát by vám v skutočnosti nepriniesol nič. Potrebujete plagát, ktorý bude profesionálne vytlačený a nesklame vás. Oči vašich potenciálnych zákazníkov vašu reklamu zaručene neprehliadnu.

Výroba plagátu doma

Vyrábanie plagátov doma má jednu veľkú výhodu. Preverí, ako veľmi kreatívna osoba ste. Či už kúpite obrovský výkres alebo pospájate viacero papierov dokopy. To, čo a ako na neho pridáte, či použijete farebné perá, štetce a podobne. Všetko je to len na vás. Ide tak o výborný spôsob odprezentovania udalosti alebo zviditeľnenia sa. Hodí sa tak na nástenku do školy alebo práce. Na dvere bytového domu, obecného úradu či tabuľu oznamov.

Avšak ste veľmi limitovaní. Pravdepodobne dokončíte 2 či 3 plagáty a už sa vám nebude chcieť. Vytvoriť tak 20-30 plagátov v krátkom časovom slede sa stane nereálnym. Pokiaľ by ste sa do toho pustili, zabralo by vám to prinajmenšom mesiac. Rovnako treba rátať s nákladmi. Kúpiť farbu, štetce, perá, výkresy a všetko s tým spojené. Nehovoriac o tom, že by vás to doviedlo k poriadnemu vyčerpaniu. Jedine, že by vás to skutočne bavilo.

vyroba plagatu doma

Výroba plagátu v počítači

Výroba plagátu online je dnes jednoduchý proces, ktorý zvládne v počítači aj neplnoletá osoba. Slúžia nám na to moderné programy, ktoré spravia veľa časť roboty za vás. Najznámejšie programy sú Adobe Photoshop, Inkscape, GIMP, Canva a mnohé ďalšie. Stačí si na začiatok zvoliť veľkosť vášho plagátu a môžete začať. Na výber máte z veľkého množstva fontov, veľkosti písma, farieb, možností vkladania obrázkov, tvorby dizajnu a ďalších funkcií.

Aké sú vaše náklady na keď vytvárate plagáty online? Žiadne. Maximálne si môžete zaplatiť softvér. Napríklad Photoshop nie je zadarmo. Alebo si zaplatiť za jeho navrhnutie profesionálnym grafikom. To sú vaše jediné náklady na vytvorenie plagátu. Nehovoriac o tom, že sú všetky plagáty, ktoré pošlete následne do tlače do bodky rovnaké. Nehrozí vám tak žiadne zlyhanie ľudského faktoru, ako to môže nastať pri výrobe plagátu doma.

Tlač plagátu

Potom, čo máte finálnu verziu hotovú v programe, môžete prejsť na tlač. To, akú finálnu verziu dostanete do rúk, sa odvíja od viacerých faktorov. Akú spoločnosť si na tlač zvolíte, veľkosť papiera a či ide o jednostrannú alebo obojstrannú tlač. Profesionálna výroba plagátu vám do rúk dodá detailne vytlačený plagát, kde bude každý pixel sedieť a farby nevyblednú. 

Odporúčame vám naštudovať si populárne veľkosti plagátov, aby ste nakoniec neskončili s príliš veľkým alebo malým výsledkom. Najzákladnejšie veľkosti sú A3, A2, A1, A0 a B3, B2, B1, B0. Ako predposlednú vec, na ktorú by ste nemali zabúdať, je premyslieť si, kam plagáty umiestnite. Predsa nechcete, aby vám ich zakrýval objekt alebo by naň bol zlý výhľad. Pokiaľ toto všetko máte, ostáva vám vydať sa do terénu a plagáty umiestniť na naplánované miesta.

Nezabudnite na základy

Predtým ako sa nadšene vrhnete na tlač plagátu, dbajte na to, aby jeho návrh prezentoval to, čo sa snažíte povedať. Dnes už dávno neletia zastaralé dizajny, ktoré človek v podvedomí hneď odfiltruje. Vyskúšajte sa inšpirovať internetom. Pohľadajte a možno nájdete dizajn, ktorý by ste chceli mať na plagáte aj vy.




 poslať článok mailom  vytlačiť článok



Chcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!