Plavci absolvovali Jarnú cenu Žiliny

dátum: 03.12.20-07:27

Počas víkendu 9. – 11. 10. 2020 sa v Žiline uskutočnili preteky s názvom Jarná cena Žiliny (preteky sa v jarnom obdobní neuskutočnili a dostali náhradný jesenný termín).
Tento rok to boli preteky v inom režime než bývajú bežne. Spolu s Jarnou cenou Žiliny sa uskutočnil Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov v plávaní.

Tieto preteky sa tešia aj medzinárodnej obľube, avšak v tomto roku sa preteky „odplávali“ bez medzinárodnej účasti, čo im neubralo na atraktivite.

 

Počas víkendu PIRANA Sport Club Topoľčany reprezentovali: T. Atovič, S. Hodál, A. Fáber, J. Mišuta, M .Minárik, N. Zvozil, A. Polťáková a N. Košelová. Naši plavci vylovili zo žilinského bazéna spolu sedem medailí – tri strieborne, štyri bronzové.

 

Fáber Alex vyplával dvakrát bronz na 50 a 200 m prsia. Hodál Samuel získal bronz na 50 m voľný spôsob. Minárik Mário vyplával dve striebra na 50 a 200 m prsia a jeden bronz na 100 m prsia. Zvozil Nikolas získal 50 m voľný spôsob striebro.

 

Slovo trénera, Peter Kupec: “ V dňoch 9. - 11.10. 2020 sa uskutočnili plavecké preteky Jarná cena Žiliny ( preložené z jarného obdobia). Cieľom pretekov bolo otestovať výkonnosť a u N. Zvozila a A. Polťákovej, ktorých kvária zdravotné problémy, ich úlohou bolo dobre si zatrénovať, takže dosiahnuté časy a umiestnenie boli nepodstatné. N. Zvozil však prekvapil všetkých, keď na 50 m kraul zaplával "osobák" a ešte sa aj umiestnil na druhom mieste. Ostatní plavci predali to, čo mali natrénované a s ich výsledkami som veľmi spokojný. Všetci sa presvedčili, že aktívny prístup k tréningu spôsobuje osobné zlepšovanie a dosiahnutie medailových pozícií. Škoda, že dochádza k opätovnému zatváraniu športovísk. Naši plavci môžu sedieť v školských laviciach, ale bohužiaľ trénovať už nemôžu.