PROGRAM FILMOV NA OKTÓBER 2018 - SPOLOČENSKÝ DOM TOPOĽČANY

dátum: 23.07.19-15:59

Nájdite si čas a navštívte kino! Či sa chcete zabaviť, alebo sa vyľakať, kino v Spoločenskom dome Topoľčany vám s novými filmami dáva na výber.

HELL FEST: PARK HRÔZY

03. - 04. 10. 2018 o 19:00

Partia kamarátov sa vyberie do zábavného parku a počas prechádzania jednej atrakcie ich postrehne skutočné nebezpečenstvo. Maskovaný zabijak. Ako sa majú zachrániť? Ako zavolať pomoc, keď si ľudia okolo myslia, že to súčasťou atrakcie? Režisér hororu Hell Fest Gregory Plotkin sa podialal na filmoch ako Paranormal Activity, Nočná hra, Všetko najhoršie alebo Uteč.

 Hell fest - Park hrôzy

Americký horor. České titulky. 89 min.

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

WEBSTEROVCI

05. - 07. 10. 2018 o 17,00 h.

Okrem nášho ľudského sveta existuje aj mnoho iných menších svetov a práve v tomto filme sa pozrieme na malinký svet v ktorom žije malá pavúčia rodinka, ktorá si zo svojich pavúčích vláken pletie svoje zážitky a príbehy na ktoré sa v tom filme pozrieme. Rodinka Websterovcov žije v malej výťahovej šachte kde sa spolu tlačia až šiesti členovia tejto rodinky. Najmladšia členka Lili Websterová  porozpráva úžasne dobrodružné príbehy ich rodinky.

 Websterovci

Slovensko – poľská animovaná komédia. Slovenská verzia. 63 min.

Vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 4.-€

PIVNICA

05. 10. 2018 o 19,00 h.; 10. 10. 2018 o 19:00

Dlhoročné manželstvá sú často komplikované a čo sa stane, keď odíde aj to posledné, čo ho drží pohromade a ešte k tomu, keď to je Vaša milovaná dcéra. Lenka je jediným dieťaťom Milana a Táne. Jeden večer sa však nevráti z party a to zmení všetko. V domácnosti zvládne nepokoj, bezmocnosť,  strach a pocit viny. Nikto Lenku nevidel a nikto o nej nič nevie. Otec Milan už nedokáže čakať a napriek policajnému vyšetrovaniu sa pustí do hľadania pravdy sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

 Pivnica

 Slovensko – česká – ruská dráma. Slovenská verzia. 114 min.

 Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

 Vstupné: 5.-€


VENOM

06. 10. 2018 o 19:00 h v 2D; 07. 10. 2018 o 19:00 h v 3D

Venom záhadný a najdrsnejší hrdina od štúdia Marvel. Mimozemský symbiot Venom sa zhostil novinára Edieho Brocka, ktorý pátral za  vyriešením zločinu ktorý bol spáchaný na slávnom géniovi a zakladateľovi Nadácie pre život, Carltona Drakea. Eddieho pátranie malo vplyv na jeho kariéru ale aj na vzťah so snúbenicou Anne Weyingovou. Pri vyšetrovaní Drakeových experimentov sa Eddie dostane do kontaktu s mimozemským organizmom Venonom, ktorý prepožičia Eddiemu nadľudské schopnosti. Temný a zákerný Venom, ktorý sa živí Eddieho hnevom je pre neho zároveň smrteľný a nebezpečný, avšak moc ktorú mu Venom poskytuje  je pre Eddieho oslobodzujúca. Pri vzájomnom pomáhaní si a dosahovaní svojich cieľov sú si Venom a jeho hostiteľ Eddie stále bližší až dôjde k momentu kedy nie je isté kto je Eddie a kto je Venom.

 Venom

Americký akčný sci-fi thriller. Slovenské titulky. 105 min.

 VENOM Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€ - 2D 6.-€ - 3D


HASTRMAN

09. 10. 2018 o 19:00 h

Romantický príbeh o hastrmnovi alias barónovi de Caus, ktorý sa zamiluje do dievčaťa z vidieka menom Katynca. Hastrmana jeho láska ku Jatynce naplňuje šťastím ktoré sa mení na vášeň. Hastrmna ako vzdelaný a vznešený muž sa vracia z ciest po svete, znovu prinavrátil život okolitým pánskym rybníkom. Ako osvietený človek sa životu miestnych vyhýba avšak jeho záujem si získa richtárova dcéra Katynca, ktorá je proti všetkým autoritám jej vášnivým uctievaním matky prírody a pohanskými rituálmi. O krásnu Katyncu majú okrem Hastrman záujem aj iný, učiteľ Voves a farár Fidelius. Čím viac sa  Katynca približuje k Hastrmanovi začnú u neho pribúdať pochybnosti , či ako človek vo zvierati  a zviera v človeku tentokrát obstojí.

Hastrman 

 Český romantický thriller. Česká verzia. 100 min.

 Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 ZRODILA SA HVIEZDA

11. 10. 2018 o 19:00 h

Režisérsky debut a zároveň hlavná postava filmu Bradley Cooper po boku s herečkou Stefani Germanotta známejšiu ako speváčka Lady Gaga si Bradley zahrá  hviezdu country Jacksona Mainea, ktorý objaví neznámu a talentovanú speváčku Ally (Lady Gaga). Keď sa obaja vrhnú do vášnivého vzťahu Jack prinúti Ally k vystupovaniu v žiari reflektorov a tak jej pomôže vystreliť ku sláve. Avšak keď Allyna sláva zatieni tu jeho. Jack jeho ústup stále ťažšie nesie a tak sa musí vyrovnávať s jeho vnútornými demónmi. 

Zrodila sa hviezda 

Americká hudobná dráma. Slovenské titulky. 136 min.

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€ nevhodné pre maloletých do 15 rokov

 

PRINCEZNÁ A DRÁČIK

13. - 14. 10. 2018 o 17:00 h

Film od tvorcov seriálu Máša a medveď. Jedného dňa sa princezná barbara prechádza po zámku a objaví čarovnú knihu. Keď v nej začne listovať prenesie sa do krajiny zázrakov kde zažíva neuveriteľné dobrodružstvá a stretá sa s čarovnými, rozprávkovými bytosťami. Barbara si tu nájde za kamaráta roztomilého dráčika, s ktorým sa vydajú za dobrodružstvom nájsť kúzelné zrkadlo.

Dráčik 

Ruská animovaná rodinná komédia. Slovenský dabing. 75 min. Slovenská premiéra

Vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 5.-€

ZLÉ ČASY V EL ROYALE

13. -14. 10. 2018 o 19:00 h

Hotel EL Royal sa nachádza pri jazere Tahoe a prechádzajú skrz neho dve hranice štátov, Nevady a Kalifornie. Každý z hostí ma na výber, v akej krajine chce mať svoju izbu a podľa toho môže dodržovať a porušovať zákony jedného alebo druhého štátu. Kedysi obľúbený hotel celebrít ma obdobie najväčšej slávy za sebou. Jeho slávnu minulosť pripomínajú už len čiernobiele fotografie na stenách slávnych hostí, chátrajúci luxusní ateliér, veľký jukebox a neurotický zamestnanec, ktorý sa sám stará o hotel.  Jedného dňa hotel navštívia piati hostia, čo je podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vypadá ako obchodný cestujúci. Podozrivý je však aj hotel, ktorý skrýva nejedno tajomstvo vo svojich útrobách.  S príchodom noci každý z hostí bude mať možnosť sa odkúpiť. Než sa všetko poberie do horúcich pekiel.

El Royal 

 Americký thriller. Slovenské titulky. Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

HALLOWEEN

18. 10. 2018 o 19:00 h; 19. 10. 2018 o 19:30 h

Pre štyridsiatimi rokmi dokázala ako jedná z mála Laurie Strode prežiť útok maskovaného vraha Michaela Myere. Útok, ktorý sa odohral o Halloweenskeh noci v nej ale zanechal hlboké jazvy na duši. Od tej noci, kedy prišla rukou zabijáka o všetkých priateľov, sa dôkladne pripravuje na jeho návrat. Laurie žije v úzadí v dome plnom pastí, čo narušuje jej vzťah s dcérou, ktorá si o nej myslí že je blázon a tak si ťažko hladá cestu k jej vnučke. To aj napriek tomu že Mayers žije v prísne stráženej psychiatrickej liečebni a možnosť jeho úteku je len teoretická. Blíži sa Halloween, Laurieninne obavy sa zhmotnia po nabúraní vezenského autobusu, ktorý práve prevážal nebezpečných psychiatrických pacientov do nového ústavu. Niektorým sa podarilo utiecť. Michael Myers bol jedným z nich a o svoju nezdravú posadnutosť pre Laurie stále neprišiel.

Halloween 

Americký horor. Slovenské titulky. 109 min. Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€ 

TAJOMSTVO DOMU S HODINAMI

19. - 21. 10. 2018 o 17:00 h

Desaťročný chlapec sa po smrti oboch rodičov presťahuje do panského sídla svojho strýca Jonathana. Strýca a jeho susedku si veľmi rýchlo obľúbi. V dome sa však dejú podozrivé veci, strýc a jeho susedka totiž ovládajú kúzla. Chlapec pomáha svojmu strýcovi vypátrať hodiny, ktoré majú moc zapríčiniť koniec sveta. Film je natočený podľa klasického fantasy románu Johna Bellairse.

 Tajomstvo domu s hodinami

Americký rodinný, fantasy. Český dabing. 104 min. 

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 SERENITY: TICHO PRED BÚRKOU

20. - 21. 10. 2018 o 19:30 h

Tajomstvá vyjdú na povrch. Hlavná postava Baker žije si v kľude na malebnom exotickom ostrove niekde v Karibiku v ktorom si v tichu môže liečiť svoje rany z minulosti. BAker sa živý ako rybársky sprievodca, vlastní loď s menom Ticho pre búrkou, v dedine má aj dom a milenku. Svoju nepeknú minulosť zapíja v bare. Ticho jeho života naruší jeho bývala manželka, ktorá sa z ničoho nič objaví s prosbou. Žiada aby zabil jej súčasného násilníckeho manžela. V mene ich spoločného syna a v mene jedného milióna dolárov ako odmena, ma za úlohu vziať manžela na loď a rybársku výpravu a uprostred oceána ho hodiť žralokom. Baker na začiatku tuto prosbu odmieta, ale vody karibiku sú už nenávratne čierne. Strach o syna spôsobí, že o návrhu začne premýšľať, čo zapríčiní následne udalosti a  odhalia najtajomnejšie tajomstvá.

 Serenity

Americký mysteriózny thriller. České titulky. 106 min. Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

T O M A N

24. 10. - 25. 10. 2018 o 19:00 h

Dráma od režiséra Ondrěje Trojana o vzostupe a páde v dobe, ktorá ma dodnes vplyv na naše životy. Pravdivý príbeh Zdeňka Tomana, šéfa zahraničnej rozviedky, ktorý ovplyvnil vývoj povojnového Československa, obchodníka s obrovskou mocou a významnou úlohou. Zohnať peniaze, ktorými zabezpečí víťazstvo komunistickej strany vo voľbách. Toman vedel zohnať peniaze. Pre seba, pre rodinu aj pre stranu. Nevyhýbal sa žiadnym prinucovacím prostriedkom. Cena, ktorú zaplatil on a jeho rodina bola potom vysoká.  film ukazuje obdobie tzv. Tretej republiky, temné roky 1945 – 1948 a príbeh človeka, o ktorom sa nehovorilo. Film prináša nielen skutočné príbehy ale aj nezvratné archívne  a očité svedectvá.

 Toman

Česko – slovenská historická dráma. Česká verzia. 145 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

JOHNNY ENGLISH ZNOVA ZASAHUJE

26. 10. 2018 o 19:30 h; 27. - 28. 10. 2018 o 19:00 h

Johnnyho Eglisha, tajného agenta na penzií , ktorý sa stal učiteľom z ničoho nič povolia do služby. Istý geniálny hacker zistil za pomoci počítača všetky identity aktivných agentov britskej tajnej služby a premiérka sa snaží zachrániť situáciu. Jediný kto môže zachrániť krajinu je práve zhodou nešťastných náhod Johnny English. Čo na tom, že si absolútne nezozumie s najnovšími technologickými hračkami. Ako sám Johny hovorí: „Digitálneho zloducha môžete dolapiť jedine s analógovým prístupom.“  Johnny English si na pomoc vezme aj svojho verného asistenta, ktorý po ňom upratuje všetky následky jeho činov. Ich prvé kroky k vyriešeniu prípadu vedú na Azúrové pobrežie, kde sa zloduch vyskytoval naposledy. Na tomto pobreží sa odohrá ich prvý súboj, ktorý nemusí byť tak jednostranný, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Na strane Englisha je okrem verného asistenta aj jeho schopnosť urobiť to najhoršie možné rozhodnutie a vyjsť z tejto situácie bez straty kvetinky.

 Johnny English

 Americká komédia. Český dabing. 88 min. Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

 Vstupné: 5.-€  

 

KEĎ DRAKA BOLÍ HLAVA

27. - 28. 10. 2018 o 17:00h; 30. 10. 2018 o 17:00 h

Barborka a Tomík trávia prázdniny u starých rodičov v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde pracuje aj netradičný pomocník - dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá slovensky, začína prerozprávavať vzrušujúci príbeh o vzniku kráľovstva Draka, o veľkej láske princezny Adélky a princa Janka, o starovekej kliatbe a strašidelnom drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúke, stratenom dračom vajci a o páre klokanov. V rozprávke sa dozviete kedy tancujú draky hip hop, akú moc ma sto rokov neumývaný dračí zub ale hlavne, prečo draka bolí hlava.

Keď draka bolí hlava

Česká hudobná rozprávka. Česká verzia. Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

KRÁLI ZLODEJOV

30. - 31. 10. 2018 o 19:00 h

Kriminálny príbeh, ktorý je natočený podľa skutočnej udalosti, ktorá sa stala pred rokmi a ohromila políciu ale aj verejnosť. V apríli 2015 v Londýne došlo k najväčšej lúpeži v histórii Veľkej Británie. Počas veľkonočného víkendu zmizli z úschovne klenotov v Hatton Garden šperky a peniaze za viac ako 200 miliónov libier. Na základe prevedenia lúpeže si bola polícia istá, že išlo o naozaj extrémne profesionálnu a  dobre organizovanú skupinu páchateľov. Pátranie po zlodejoch však prinieslo odhalenie, ktoré vyvolalo vo svete senzáciu. Geniálnu lúpež mal na svedomí gang dôchodcov a vyslúžilích podvodníkov vo veku medzi 60 až 80 rokov. Hlavným mozgom operácie bol Brian Reader, ktorý so svojou skupinkou seniorov dokázal naplánovať a uskutočniť jednu z najodvážnejších a najdokonalejších lúpeží.

Králi zlodejov 

Anglická kriminálna dráma. České titulky. 108 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

PIADINÔŽKA

31. 10. 2018 o 17:00 h

Animovaný dobrodružný film, ktorý obráti mýtus hore nohami, keď malý Yeti objaví niečo o čom si myslel, že neexistuje, človeka Piadinôžku. Reči o Piadinôžke sa rýchlo roznesú do kmeňa Yeti-ov, čo vyvolá senzáciu a vyvolá v kmeni otázky. Čo sa ešte môže vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou nachádzať. To všetko sa dozviete v príbehu v ktorom bude mať hlavnú úlohu priateľstvo, odvaha a radosť z objavovania.

Piadinôžka

 

 

 Americká animovaná rodinná komédia. Slovenský dabing. 96 min.

Vhodné pre všetky vekové skupiny

 Vstupné: 5.-€

 

 

OZNAM: POKLADŇA KINA BUDE V DŇOCH 01. A 02. 11. 2018 ZATVORENÁ

 PRIPRAVUJEME NA MESIAC NOVEMBER 2018

 LUSKÁČIK A ŠTYRI KRÁĽOVSTVA, BOHEMIAN RHAPSODY, GRINCH, FANTASTICKÉ ZVERY: GRINDELWALDOVE ZLOČINY