Zoznámte sa s Igorom Vestenickým

dátum: 19.01.21-04:09

Stať sa majstrom sveta v 65-tich rokoch je snom každého aktívneho športovca. Igor je dôkazom, že pokiaľ človek chce a nevzdáva sa, vek nie je prekážkou pri plnení si svojich snov.

Igor Vestenický sa venuje športu od útleho detstva, už ako 8 ročný si vybral plávanie. Prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať a o 3 roky neskôr sa stal Majstrom ČSSR v plávaní, ktoré sa konalo v Prahe. Prvé miesto si odniesol dokonca 2x po sebe. Písali o ňom vtedajšie denníky a športové publikácie, ktoré mu dali nálepku "Najväčšia plaveská nádej Československa"

 igi

Plávaniu sa aktívne venoval do svojich 16 rokov, ocenenia ako Majster v plávaní kraula,jeho obľúbeného motýlika ,či štafiet boli akoby na dennom poriadku. Ako 16 ročný však objavil čaro vodného póla, ktorému zostal verný po celý život až do dnes. Reprezentoval pólo za juniorov, dorast aj mužov, hral prvú ligu v Piešťanoch, od svojich 25 rokov v Topoľčanoch. Za Topoľčany hral krásnych dlhých 21 rokov, až do konca svojej aktívnej vodnopólistickej kariéry.

igor

vesto

Po ukončení aktívenho hrania vodného póla, sa stal trénerom, ako póla tak aj plávania, a vychoval mnoho majstrov. Do dnes sa zúčastňuje rôznych turnajov pre veteránov a ani odtiaľ sa nevracia na prázdno. Z nedávnych Majstrovstiev sveta v Kazani, kde reprezentoval Slovensko vo vodnom póle veteránov nad 65 rokov si odniesol zlatú medailu. Úspech, ktorý by mu mohli závidieť desiatky mladších športov je zároveň veľkou inšpiráciou a motiváciou.

kazan

Šport je preňho srdcovou záležitosťou. Cez leto ho môžete stretnúť preháňať sa na in-line korčuliach po Topoľčanoch, hrať volejbal, či nohejbal na kúpalisku. O tom , že je dobrý tenista niet pochýb. Vedeli by Vám to potvrdiť aj o 40 rokov mladší hráči amatérskej tenisovej ligy, kde Igor svojím mladším protihráčom neraz dá "kanárika". V zimných mesiacoch dáva prednosť snowboardu a bežkám. Má za sebou už 35 ročníkov na Bielej stope!

bielastopa
Mnohý Žochári si ho pamätajú ako obľúbeného učiteľa a neskôr riaditeľa na ZŠ Hollého 1 v Topoľčanoch. Neskôr prestúpil na Strednú zdravotnícku školu ako učiteľ telesnej výchovy a tu pôsobí dodnes.
Radi by sme tomuto športovci, obľúbenému učiteľovi, ale aj dobrému kamarátovi a človeku so srdcom na správnom mieste chceli zaželať pevné zdravíčko a veľa ďalších úspechov nielen na ihrisku ale aj v osobnom živote!

vestenicky