hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Tipy, vďaka ktorým zvýšite efektivitu práce rýchlo a bez starostí

dátum pridania: 31.08.21-22:04

Efektivita zamestnancov je dôležitým faktorom úspechu spoločnosti. Čím efektívnejšie zamestnanci pracujú, tým rýchlejšie a lepšie sa predsa podnik rozvíja. Keď zamestnanci pracujú polovičato, škodí to všetkým zúčastneným stranám. Zlepšenie ich výkonnosti je pre dobrého manažéra preto najvyššou prioritou. Navyše to možno urobiť bez veľkých nákladov a starostí.

Prezradíme vám, ako môžu byť zamestnanci rovnako výkonní a efektívni ako tie najspoľahlivejšie elektromotory?
 
Dôležité je stanovenie cieľov a plánovanie
Cieľ je orientačný bod, vodiaca hviezda, ktorá udáva smer vášmu pohybu. Cieľ je zároveň výsledkom, ktorého dosiahnutie prinesie značné výhody každému, kto sa podieľal na jeho dosiahnutí. Uvedomenie si tejto skutočnosti už prebúdza túžbu stať sa efektívnejším. 
Jasné, konkrétne ciele preto zvyšujú vo firme disciplínu, organizovanosť a zvyšujú motiváciu. Porovnajte výkonnosť predajcu, ktorý mesiac po mesiaci spĺňa štandardné ciele, s výkonom predajcu, ktorý sa podieľa na dosahovaní ambiciózneho cieľa urobiť zo svojej spoločnosti lídra na trhu.
 
Automatizácia výrobných procesov a implementácia informačných systémov 
Výrazne zvyšuje efektivitu, oslobodzuje od rutiny a uľahčuje kontrolu nad prácou zamestnancov. Takmer všetky spoločnosti preto už majú implementované účtovné programy, mnohé používajú systémy CRM na udržanie klientskej základne a komunikáciu so zákazníkmi. 
Ďalší v poradí sú plánovači, ktorí monitorujú používanie pracovného času zamestnancov, a inteligentné služby, ktoré pomáhajú stanovovať ciele, plánovať a monitorovať výsledky. Je to rôzne, niekde zasa pomôžu efektivite špeciálne priamočiare pohony
V každom prípade je prítomnosť takýchto systémov a doplnkov veľkou konkurenčnou výhodou spoločnosti.
 
Rozdelenie zodpovednosti medzi zamestnancov
Keď má každý zamestnanec svoju vlastnú funkciu, nastolí sa v spoločnosti poriadok. Pri dôslednom rozdelení povinností viete, komu prácu zveriť a koho o to požiadať. Zamestnanec sa zároveň stane zodpovedným, čo je jeden zo základných pocitov rozvoja efektivity. Príjemným vedľajším efektom je harmonizácia vzťahov medzi kolegami.
Stačí sa o tom len presvedčiť. 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!