Tajné ingrediencie dlhodobého vzťahu - Móda, krása | moje Topolcany
 
moje Topolcany - informačný portál, zoznam firiem
Móda, krása v  Topoľčanom - magazín moje Topolcany
hľadať: 
 

Tajné ingrediencie dlhodobého vzťahu

dátum pridania: 28.03.21-20:31

Každý na tomto svete čaká na svoju celoživotnú lásku. A po čakaní zasa snívame o tom, že to bude nekonečné. Ale, bohužiaľ, takmer polovica rodín sa rozpadne. A pritom stačí tak málo.

Máme pre vás niekoľko tajných ingrediencií dlhodobého vzťahu a večnej lásky.

krásny snubný prsteň

Magnety s tým nemajú nič spoločné

Dostali ste krásny snubný prsteň a dúfate, že to bude rovnako dobre pokračovať celý život? Ak máte veľa spoločného, určite sa vám to splní.

Viera, že sa protiklady priťahujú, je možno založená na povahe magnetov, určite však nie je základom trvalej lásky. Naopak, spoločné záujmy, postoje, hodnoty, náboženstvo, podobná úroveň inteligencie, etnická príslušnosť a rovnaké návyky sú azda najdôležitejšou zložkou dlhodobých vzťahov medzi ľuďmi. 

Podstatou lásky je intimita

Emocionálna blízkosť je vo vzťahu naozaj nevyhnutná. Najspoľahlivejšou cestou k zblíženiu dvoch vedomí je aj vzájomná konverzácia. Páry, ktoré môžu slobodne hovoriť o všetkom, na čom im záleží (vrátane ich vlastných vzťahov), sú šťastnejšie a majú väčšiu pravdepodobnosť dlhodobej lásky ako menej zhovorčivé osoby.

Aj spor je plodný len vtedy, keď jeden môže druhému celkom pokojne vysvetliť, čo konkrétne ho trápi, a druhý ho počúva - s rešpektom a pozornosťou. Vzájomné porozumenie sa často dosahuje, ak jeden opakuje svojimi vlastnými slovami všetko, čo druhý vyjadruje.

Dôležitá je aj tolerancia

Na začiatku vzťahu sa nám zdajú zvyky partnerov nedôležité alebo roztomilé, ale po chvíli ich začneme vnímať úplne inak. Nikto však nie je dokonalý a len vzájomná tolerancia vám môže pomôcť  zachovať si dlhodobo dobrý vzťah a lásku. 

Nie vždy je nutné brať všetko tak vážne, naopak, oplatí sa pozerať na veci s nadhľadom. Občas si tiež treba, pri pohľade na ligotavú obrúčku, pripomenúť, prečo ste sa brali, a čo všetko vás spája. 

Tak to vyskúšajte aj v praxi a zistite, či to naozaj zaberie?! 

Zdroj obrázka: Viktoriia Hnatiuk/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok