hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

PROGRAM FILMOV NA NOVEMBER 2018 - SPOLOČENSKÝ DOM TOPOĽČANY

dátum pridania: 31.10.18-08:21

Spoločenský dom Topoľčany si v novembri pre Vás pripravil nádielku filmových noviniek. Preto sa ponáhľajte, nech vám ani jedna z nich neujde.

 

LUSKÁČIK A ŠTYRI KRÁĽOVSTVÁ

03. 11. 2018 o 17:00 h v 2D, 04. 11. 2018 o 17:00 h v 3D

 

Príbeh, ktorý poznáte, má aj svoju odvrátenú stranu... Veľkolepé Disneyho spracovanie klasickej rozprávky.

Všetko, po čom Klára túži, je kľúč – jedinečný kľúč, ktorý otvorí skrinku so vzácnym darom od jej zosnulej matky. Zlatá niť, ktorú dostane od svojho krstného otca Drosselmeyera (Morgan Freeman), ju ku kľúču zavedie, lenže kľúč okamžite zmizne vo fantastickom a tajomnom paralelnom svete. Tam sa Klára stretne s vojakom-luskáčikom Filipom, myšacou armádou a regentmi, ktorí spravujú tri kráľovstvá: Krajinu snehu, Krajinu kvetov a Krajnu sladkostí. Klára a Filip musia prejsť zlovestným Štvrtým kráľovstvom, kde panuje krutá vládkyňa (Helen Mirren), aby získali Klárin kľúč a vrátili harmóniu nestabilnému svetu.

 Luskáčik a štyri kráľovstvá

Americký dobrodružný, rodinný. Slovenský dabing. 100 min.

Nevhodné pre maloletých do 7 rokov  

Vstupné: 5.- € - 2D, 6.- € - 3D

 

THE PERFECT KISS

03. 11. 2018 - 04. 11. 2018 o 19:00 h

 

Každý hľadá šťastie, no keď vám ťahá na tridsať a stále žijete s rodičmi, ktorí sa k vám správajú ako k dieťaťu, ste bez práce a láska je v nedohľadne, hľadáte ešte intenzívnejšie. Tanya Cova žije s rodičmi v severoamerickom meste v trochu všednej americkej spoločnosti. Jej rodičia, bývalí tajní agenti pre nemenovanú východnú ríšu, už toho majú dosť a chcú ju zúfalo vydať za syna ich starej známej. Po pôvabnej Tanyi však túži aj miliardár Brian Demarrias. Do toho všetkého príde nečakaný bozk v parku. Ktorý z nich je pre Tanyu tým pravým?

 Perfect kiss

Česko – kanadská komédia. Český dabing. 83 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.- € 

TÝŽDEŇ S HUDOBNOU TÉMATIKOU

 

MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN

07. 11. 2018 o 19:00 h


Je to presne desať rokov, čo muzikál Mamma Mia! vtrhol do kín po celom svete. Síce to trvalo relatívne dlho, ale zato v pokračovaní Mamma Mia! Here We Go Again dostanú diváci hneď dva príbehy v jednom filme! V prvom príbehu sa vrátime do časov, keď bola Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity. Chcela spoznávať svet, netušila však, že zakrátko stretne troch mladých mužov, spozná jeden necivilizovaný grécky ostrov a totálne sa zmení jej život. Druhý príbeh sa odohráva presne desať rokov po prvom príbehu, keď skúsenejšia a múdrejšia Sophie (Amanda Seyfried) plánuje veľkolepé znovuotvorenie rodinného hotela na ostrove Kalokairi, na ktoré sa samozrejme zbehnú všetci „obvyklí podozriví“, vrátane trojice charizmatických otcov (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba príbehy sa rafinovane preplietajú a prepájajú spolu s piesňami švédskeho hudobného zázraku ABBA, či už v nových aranžmánoch, alebo aj hity, ktoré ešte nezazneli.

 Mamma Mia

Americký muzikál. Slovenské titulky. 114 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov 

Vstupné: 4.-€

 

ERIC CLAPTON

08. 11. 2018 o 19:00 h

 

Dokumentárny film  Eric Clapton  prináša divákom nevšedne intímny pohľad na Umelcov osobný život, kariéru, vzostupy a pády. Celý dokument je vierohodný aj vďaka tomu, že je doplnený o rozprávanie samotného gitaristu a jeho blízkych zostavené z historických i novo zaznamenaných rozhovorov. Divákom sa naskytne možnosť nahliadnuť do Ericova osobného archívu, v ktorom sú videozáznamy z jeho najlepších koncertov a zo zákulisia, domáce videá, súkromné fotografie, listy a osobné zápisky z Ericova denníkov. Claptonův talent je tu znázornený úprimne a pravdivo, bez pozlátka. Za jeho úspechy totiž stojí najmä ambície, tvrdá práca a bohužiaľ i životné tragédie.

 Eric Clapton

Anglický dokument. České titulky. 135 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4.-€

 

WHITNEY

09. 11. 2018 o 19:00 h

 

Najpredávanejšia, najúspešnejšia či najoceňovanejšia – každý prívlastok sa k famóznej Whitney Houston stopercentne hodí. Každý veľký úspech je však vykúpený a nájsť pravdu nie je vždy jednoduché – dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda sa ale do tohto boja aj napriek tomu púšťa a nezabudnuteľnou formou približuje božskú Whitney tak, ako ju ešte nepoznáme. Ide totiž o oficiálny dokument požehnaný matkou Whitney a jej najbližšou rodinou. Tá poskytla exkluzívne rozhovory a zábery zo zákulisia jej života, ktoré doposiaľ neboli zverejnené.

 Whitney

Anglický dokument. České titulky. 120 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4,50.-€

 

BOHEMIAN RHAPSODY

10. 11. 2018 – 11. 11. 2018 o 19:00 h.

 

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. We Will Rock You, We Are the Champions alebo práve Bohemian Rhapsody. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

 Bohemian Rhapsody

Americká životopisná, hudobná dráma. Slovenské titulky. 134 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 

GRINCH

09. 11. 2018 o 17:00 h v 3D, 10. – 11. 11. 2018 o 17:00 h. v 2 D

18. 11. 2018 o 17:00 h.

 

Na svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom. Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život.

 Grinch

Americká animovaná komédia. Slovenský dabing. 86 min.

Vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 6.-€ - 3D, 5.-€ -  2D

 

DIEVČA V PAVÚČEJ SIETI

13. 11. 2018 o 19:00 h; 21. 11. 2018 o 19:00 h

 

Nový príbeh s tetovaním draka.

Lisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium Stiega Larssona sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. V temnom thrilleri sa hackerka Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a skorumpovaných politikov.

Dievča v pavúčej sieti 

Americký krimi thriller. Slovenské titulky.

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

 

HUNTER KILLER: NEVIDITEĽNÝ ZABIJAK

14. - 15. 11. 2018 o 19:00 h.

 

Americká armáda zachraňuje ruského prezidenta? Extrémna situácia vyžaduje extrémny prístup i riešenie. Budúcnosť svetového poriadku leží v hlbinách ľadového oceánu, kam práve mieri špeciálna útočná ponorka, aby ovládla chladné vody. Ale nie je sama. Hunter Killer, označenie pre útočnú ponorku s jediným cieľom - nájsť protivníka a zlikvidovať.

Hunter Killer 

Americký akčný thriller. České titulky. 121 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 

FANTASTICKÉ ZVERY: GRINDELWALDOVE ZLOČINY

16. 11. 2018 o 19,00 h.  2D – slovenský dabing, 18. 11. 2018 o 19,00 h. 3D – slovenský dabing, 20. 11. 2018 o 19,00 h. 2D – slovenské titulky

 

V druhej časti z čarodejníckej série od J. K. Rowlingovej sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom Albus Dumbledore povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.- a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší, aké nebezpečenstvá na neho čakajú...

 Fantastické zvery

Americký dobrodružný, rodinný. 133 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€ - 2D, 6.-€ - 3D

 

PAT A MAT: ZIMNÉ DOBRODRUŽSTVÁ

22. 11. 2018,  25. 11. 2018 o 17:00 h.

 

Ako si poradia s vianočnou výzdobou ich nových domov a aké vianočné darčeky si podarujú pod vianočným stromčekom? A majú vlastne naši majstri vianočný stromček, taký ako ho poznáme, alebo si vyrobia svoj vlastný „kutilský“? Čo urobí Pat a Mat so snehovou kalamitou, ktorá sa im napadá na záhradu a aký nový stroj a riešenia vymyslia? Po zábave na snehu príde určite vhod horúca sauna, tak prečo by si ju rovno nepostavili. A čo tak vyrobiť si vlastný betlehem a osláviť Silvestra.

 Pat a Mat

Český animovaný, rodinný. Česká verzia.

Slovenská premiéra

Vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 5.-€

 

TEN, KTO ŤA MILOVAL

22. 11. 2018 o 19:00 h.

 

Kapitán Kalina policajt, milujúci manžel a skvelý otec, sa stane obeťou autonehody. Z pozície ducha sleduje vyšetrovanie vlastného úmrtia. O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdené dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora...

 Ten kto ťa miloval

Česká rodinná komédia. Česká verzia. 90 min.

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 

MIMI A LÍZA: ZÁHADA VIANOČNÉHO SVETLA

24. 11. 2018 o 17:00 h.

 

Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca. Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce. Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty podozrivý sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

 Mimi a Líza

Slovenský animovaný film. Slovenská verzia.

Slovenská premiéra

Vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 4.-€

 

CREED II

24. 11. 2018 o 19:00 h; 29. 11. 2018 o 19:00 h.

 

 

Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje – so životom i sám sa so sebou. Snaží sa zo všetkých síl, aby sa venoval svojim najbližším a zároveň nezanedbával prípravu na dôležitý súboj v ringu. Čaká ho silný súper, ktorého meno sa navyše spája s dávnym nešťastím v jeho rodine, a blížiaci sa zápas bude preto nielen náročný, ale i veľmi osobný. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svojom boku sa Adonis pokúsi naplniť dávny odkaz a získať odpoveď na otázku, za čo sa oplatí bojovať. CREED II je filmom o návrate, ktorý oživí spomienky a znovu pripomenie, čo robí šampióna šampiónom. Posolstvo znie jasne – nezáleží na tom, ako ďaleko vo svojom živote zájdeš, tvoja minulosť a tvoja rodina bude vždy s tebou.

 Creed II

Americká športová dráma. České titulky.

Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov

Vstupné: 5.-€

 

ÚSMEVY SMUTNÝCH MUŽOV

25. 11. 2018, 28. 11. 2018 o 19:00 h.

 

Úsmevy smutných mužov je celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Josefa Formánka. Miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu "o chľaste, vôli a vesmíre" rozpráva úspešný spisovateľ, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa potom Josef stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami. A vznikajú tú priateľstva a situácie, ktoré v obyčajnom živote ani nie sú možné. Úsmevy smutných mužov priblížia príbehy úspešných chlapov, ktorí sa cez dno fľaše dostali na samotné dno života. Na dno, odkiaľ vedie už len cesta nahor. a vojnovej ceste s alkoholom stretáva Josef napríklad Honzu, bývalého reprezentanta v triatlone a účastníka najťažších pretekov sveta - Ironmana. Úradník a geniálny matematik Milan zase verí, že je vyslancom z vesmíru. Niekoho zradila žena, niekto hral v nemeckom gay porne a svoj príbeh má aj Tomáš, ktorý zašiel vo vzťahu so svojou nevlastnou dcérou až príliš ďaleko. Všetci z rôznych dôvodov chľastali vo veľkom štýle prvú ligu, niekto sám doma, iný ako ťahúň v krčme. Pod dohľadom prísnej primárky a v pevnom režime teraz spoločne spoznávajú, ako ľahké bolo opojnému alkoholu prepadnúť ako naopak ťažká je cesta zo závislosti von. Zo závislosti už ale cesta von nevedie, jediná šanca je nahradiť alkohol niečím iným. Čo tak ubehnúť maratón? "Popíjanie je našou národnou radíciou. Pitie a dokonca aj pobyt v liečebni prináša veľa komických situácií, bohužiaľ to tiež často zle končí," hovorí k téme filmu režisér Dan Svátek.

 Úsmevy smutných mužov

Česká komédia. Česká verzia. 92 min.

Slovenská premiéra

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

 

MLADÍ ZABIJACI

30. 1. 2018 o 19:30 h.

 

Lily je úplne obyčajná stredoškoláčka, ktorá viac než v realite žije na mobile, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, rovnako ako väčšina jej vrstovníkov. Keď však do digitálnych životov väčšiny obyvateľov mesta prenikne neznámy hacker, ktorý začne zverejňovať práve to, čo malo zostať skryté, začnú sa diať veci. Absolútna panika v mestečku sa rýchlo premení na peklo a Lily si skôr či neskôr musí položiť otázku, či sa vôbec dožije nasledujúceho rána. Všetko totiž nasvedčuje, tomu že tým neznámym infiltrátorom do ľudských súkromí je práve ona. Ak vás desí predstava, že sa vám niekto nabúral do mobilu, „požičia“ si tam zopár naozaj pikantných fotiek, a tie potom rozpošle do sveta, a vy budete až do konca života chodiť kanálmi, potom vás čaká brutálna satira o tom, aké absurdné následky môže mať takýto zločin V uletenom horore uvidíte, čoho všetkého sú ľudia schopní, keď ich niekto doslova vyzlečie na verejnosti. Nezáleží na tom, či je vinník skutočný alebo vymyslený, stačí ukázať prstom, vziať brokovnicu alebo lopatu a pomstiť sa. Naša civilizačná škrupinka je nesmierne tenká a jedna nešťastná fotka na sieti ju môže pretrhnúť takou silou, že potečie krv. Potoky krvi.

 Mladí zabijaci

Americký thriller. České titulky. 103 min.

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov

Vstupné: 5.-€

 

PRIPRAVUJEME NA MESIAC DECEMBER 2018

ROBIN HOOD, ČERTOVSKÉ PERO, SMRTEĽNÉ STROJE, SUPER TAXÍK, SPIDER-MAN: PARALELNÉ SVETY, ALITA: BOJOVÝ ANJEL, BUMBLEBEE, NÁVRAT MARY POPPINS, SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ: KRAJINA ZRKADIEL

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!