hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Plastové okná môžu byť ekologické a nemusia byť záťažou pre životné prostredie

dátum pridania: 29.05.19-14:44

Ekológia sa čím ďalej, tým viac stáva jednou zo zásadných priorít už aj v oblasti bývania. O úsporné, ekologické a recyklovateľné produkty sa zaujíma stále väčší počet ľudí, ktorí si zariaďujú bývanie, rekonštruujú dom alebo vyberajú nové okná.

Ekologickejšie než drevo či hliník

Výber ekologických okien nie je vždy jednoduchý. Na trhu je dnes obrovské množstvo produktov, ktoré sa rôznia v použitých materiáloch, výrobných technológiách či dizajnoch. Najpopulárnejšími materiálmi, ktoré sa používajú na výrobu okien, je jednoznačne známa trojica: plast, drevo a hliník.


Každý z nich má svoje výhody i nevýhody. Ak sa však zaujímame o jednotlivé okná z pohľadu ekológie, do úvahy by sme mali brať najmä tieto aspekty: životnosť, recyklovateľnosť, tepelno-izolačné vlastnosti a ekologickosť výroby.


Výrobcovia okien sa hodujú na tom, že najekologickejšie vo všetkých aspektoch sú plastové okná. Niektoré sa vyrábajú dokonca zo 100 % recyklovaného plastu, pričom kvalita profilu zostáva rovnaká. Dokonca aj keď už okno doslúži, všetok materiál sa dá opäť recyklovať a spracovať.


Dajú sa recyklovať a výborne tesnia

Okná z PVC veľmi dobre tesnia, vďaka čomu vám v priebehu pár rokov dokážu ušetriť značnú časť výdavkov na vytápanie. Tesniace vlastnosti ovplyvňuje najmä počet komôr, ktoré plastový profil obsahuje. Komory sú umiestnené vedľa seba a vytvárajú takzvaný prerušovaný tepelný most. Ak sa teda plastové okná pričinia o to, že budete musieť vytápať menej, rovnako menej emisií vypúšťate do ovzdušia, čo je ďalším ekologickým plusom.


Plastové okná sú 100 % recyklovateľné. Materiál zo starších okien je možné opakovane použiť na výrobu nových okien a iných plastových výrobkov. PVC možno recyklovať minimálne sedemkrát bez zníženia kvality materiálu. Vďaka tomu v prípade plastových okien odpadá ekologická záťaž z výroby, keďže odpadá závislosť na získavaní prvotnej suroviny. Aj toto je dôvodom, že plastové okná sú jednou z najekologickejších alternatív pre vaše bývanie.


Zastavte sa po svoje plastové okná, dvere a tieniacu techniku v predajni v Nitre. Viac informácií na www.ekoprofil.sk.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!