hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Patria medzi najlepších na Slovensku!

dátum pridania: 12.05.15-17:56

Študenti z celého Slovenska si zmerali sily a overili vedomosti v účtovníctve. Umiestnenie na celoslovenskom kole získali i študenti z Obchodnej akadémie v Topoľčanoch.

Aj tento školský rok bol vyhlásený ďalší ročník Olympiády pod názvom „Mladý účtovník 2015“ pre študentov stredných škôl. Účtovnícke schopnosti si tento rok porovnalo viac ako 2 000
žiakov z celého Slovenska
, medzi ktorými nechýbali ani žiaci z Obchodnej akadémie v Topoľčanoch.

Účtovanie vzbudzuje záujem

Hlavným cieľom tejto súťaže je ambícia podpory záujmu mladých ľudí o účtovníctvo a ukázať im, ako účtovníctvo vyzerá v praxi. Študenti musia zvládnuť náročný účtovný príklad, ale aj prácu v programe Omega, ktorý sa využíva na podvojné účtovníctvo. Pre každého študenta je táto súťaž výzvou a vzbudzuje i motiváciu sa v odbornom predmete zlepšovať.

akmdkmjnvrj

Získali umiestnenie

Celoštátne kolo Mladého účtovníka sa konalo 24. 04. 2015 (piatok) v Žiline, kde nechýbali ani
dve žiačky Obchodnej akadémie Topoľčany, Sabína Birská a Katarína Sigetová. V celoštátnom
kole si zmerali svoje vedomosti z účtovníctva pätnásti najlepší študenti a študentky Sabína s Katkou sa umiestnili na krásnom 4. mieste.

„Keď sme sa dozvedeli, že sme postúpili do celoslovenského kola, nemohli sme tomu uveriť. Bolo to pre nás veľké prekvapenie a naozaj sme to nečakali. Sme veľmi šťastné, že sme sa dostali do najlepšej 15-tky mladých účtovníkov z celého Slovenska. Určite to je pre nás nezabudnuteľný zážitok, za ktorý môžeme ďakovať aj našej pani profesorke Ing. Elene Kováčovej, ktorá nás tvrdo pripravovala, nielen pred súťažou, ale aj počas celého štúdia. Je to pre nás nielen príjemný zážitok, ale aj obrovská skúsenosť a veríme, že v budúcnosti ju využijeme“ – prezradili víťazné študentky Katarína Sigetová a Sabína Birská.

Text a foto: Tomáš Bilik
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!