hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 


nie sú údaje

Otvorenie už VII sezóny

dátum pridania: 11.04.18-09:55

Milí priatelia,
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch vás pozýva na otvorenie už VII sezóny.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch vás pozýva na otvorenie už VII sezóny:

piatok, 13. apríl 2018 o 19:00

site specific video inštalácia Milan Mazúr ÓCUKA prológ

hudobný sprievod Katarína Máliková live


sobota, 14. apríl 2018 o 16:00

performancia Jonáš Gruska Amplióny


Ócuka je mačka. Fiktívna postava z románu slávneho Harukiho Murakamiho, ktorý s obľubou balansuje na hranici snov a reality, existencie a nevysvetliteľnej straty. Aj preto sa stal inšpiráciou rovnomenného projektu režiséra Milana Mazúra.

Ócuka je časozberný projekt. Jeho časti na seba koncepčne nadväzujú podobne ako kapitoly knihy. Namiesto číslovaných strán však vznikajú videoinštalácie vsadené do originálneho priestoru galérie. V Topoľčanoch predstaví Milan Mazúr poslednú z kapitol, paradoxne nesúcu názov Prológ.V snímke Mazúr konfrontuje diváka s fenoménom zmeny a následného prispôsobovania, ktorá na jednej strane vyvoláva očakávania a na druhej je bytostne stiesňujúca. Adaptáciu na nové prostredie komunikuje metaforou hniezdiacich vtákov. Príbeh o Nigelovi je obrazovým stvárnením straty prirodzeného domova, ktoré tematicky, zvukovo i vizuálne korešponduje s priestorom autobusovej stanice. Mazúr sa hrá s logikou narácie, strihá ju a necháva diváka vstupovať z obrazu do obrazu. Vo výsledku však stále ide o jeden a ten istý príbeh.

Hudobnou pointou inštalácie bude live vystúpenie Kataríny Málikovej. Vo svojej tvorbe čerpá z ľudovej tradície, ktorú kombinuje so žánrami neo-classical, synth-pop s prvkami experimentu, glamrocku a retra. Jej hudba stavia na výraznom vokále širokého ambitu.


V sobotu 14. apríla 2018 predstaví hudobník Jonáš Gruska sériu skladieb inšpirovaných zvukom klasických rozhlasových ampliónov. Tieto multikanálové kompozície sú špeciálne uspôsobené pre ich netradičný zvuk a (ne)kvality. Kompozične využívajú princípy polymetrie – paralelných nesúvisiacich rytmov, ktoré však v súzvuku tvoria zaujímavé generatívne melódie.


Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!