hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 


nie sú údaje

OBČANIA NA MOMENT....

dátum pridania: 24.10.18-11:14

Mojim krédom pri nástupe do funkcie primátora bolo riadiť mesto Topoľčany srdcom a rozumom. S odstupom času môžem hodnotiť, čo všetko sa v meste od môjho nástupu vybudovalo a zmenilo.

V prvom rade to boli školy, ktoré som zdedil v dezolátnom stave. Takže, zrekonštruovali sa všetky základné školy, materské školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Vybudovala sa oddychová zóna Margarétka. Opravili sa všetky prístupové cesty k pešej zóne, lávka pre peších na sídlisku F. Zrekonštruovala sa mestská tržnica; Parčík A. Dubčeka; mestský park – dráha na korčuľovanie + detské ihrisko; letné kúpalisko – vyhrievanie vody, parkovisko. Priebežne sa budujú nové parkoviská, chodníky ako na cintoríne, tak i na sídliskách. Vybudovalo sa osvetlenie na starom cintoríne. Myslím, že si netreba zakrývať oči pred touto skutočnosťou. Obraz mesta sa výrazne zmenil k lepšiemu.

 

Prácu primátora vykonávam so všetkou vážnosťou, zodpovednosťou a pracovitosťou. Je to práca, ktorá si vyžaduje „celého človeka“, odborné, racionálne a rozvážne rozhodnutia, aj keď niekedy si žiada robiť nepopulárne opatrenia. Ako dieťa som bol vychovávaný v 9- člennej rodine (5 detí, rodičia, starí rodičia). V dome, ktorý postavil môj starý otec bývam 59 rokov, čiže doteraz. Moji rodičia ma viedli k mravnosti, morálnym hodnotám a úcte k starším ľuďom. Nikdy som sa neznížil k tomu, aby som ľudí verejne hanil, poškodzoval ich majetok a vyjadroval sa k skutočnostiam, o ktorých nemám vedomosť, alebo odbornú znalosť.

 

Teší ma, že mesto Topoľčany je dlhodobo hodnotené ako jedno z najlepšie hospodáriacich miest Slovenska. Každoročne sa umiestňujeme na popredných priečkach. Finančné zdravie mesta je výborné. Je v dobrej finančnej kondícií. Mojou snahou je aj naďalej budovať mesto pre všetkých ľudí, nielen pre určitú skupinu vyvolených. Vytvárať priestor pre mesto, ktoré bude zdravé – plné športu, kultúrne ako v medziľudských vzťahoch, tak i kultúre prejavu. Mesto, kde sa bude bezpečne a dobre žiť.

 

Za môjho pôsobenia Mesto Topoľčany nepredalo jediný pozemok bez verejnej obchodnej súťaže a bez investičného zámeru, t.j. mesto dopredu vedelo aká investícia bude v budúcnosti v danej lokalite postavená.

 

Moje nové vízie nájdete na mojej webovej stránke www.peterbalaz.com. Je na vás ako rozhodnete. Či pokračovať v naštartovanom programe a rozvoji, ktorý ponúkam ALEBO každá iná zmena môže zastaviť pokračovanie a ďalší rozvoj dobre hospodáriaceho mesta.

 

     Majetok mesta si treba chrániť, je to vaše dedičstvo.

 

 Peter Baláž

 

 VÁŠ PRIMÁTOR   

 

 

 

 

 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!