hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Nové vyšetrovacie metódy v RDG-Stredisku, s.r.o. v Topoľčanoch

dátum pridania: 21.08.18-10:06

Podobne, ako niektoré nemocnice na SR, tak aj spoločnosť RDG-Stredisko, s.r.o. v Topoľčanoch, ktorú môžete nájsť na Bernolákovej ulici (Zdravotné stredisko za Sociálnou poisťovňou) sa posúva v trendoch v zdravotníctve. Spoločnosť sa zaradila medzi zdravotné strediská s modernou  bezfilmovou technológiou na RTG stredisku, čím umožňuje vykonať vyšetrenia oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie ako na klasických analógových RTG
prístrojoch.

Na RTG pracovisku bol nainštalovaný nový moderný RTG prístroj s priamou digitalizáciou, ktorého názov je Digix Twoo. Tento RTG prístroj  bude v plnom rozsahu zabezpečovať základnú a špeciálnu skiagrafiu.

Obraz RTG snímku je vo vysokej kvalite a celý systém je veľmi úsporný bez použitia akéhokoľvek spotrebného materiálu. Umožňuje totiž prehliadať, hodnotiť RTG snímky okamžite po vyšetrení. RTG snímky sa nemôžu stratiť, sú totiž archivované v digitálnej forme a dajú v nezmenenej kvalite kedykoľvek použiť. Najväčšou výhodou tohto vyšetrenia je vysoká kvalita obrazu a možnosť následného počítačového spracovania - úprava jasu, kontrastu, inverzia, aplikácie rôznych filtrov, priame merania, subtrakciu a podobne.

Samotné vyšetrenie je rovnaké, ale najdôležitejším prínosom je pokles radiačnej záťaže vyšetrovaných pacientov a skrátenie času samotného vyšetrenia. Zároveň je tento nový RTG prístroj šetrný aj k životnému prostrediu. Získaný obraz je možné ľahko archivovať v digitálnej podobe, čím pacient získava možnosť odniesť si RTG snímky na CD nosiči. RTG snímky sú kedykoľvek prístupné v nezmenenej kvalite k porovnávaniu nálezov v rôznych časových obdobiach, a  taktiež sú prístupné ostatným indikujúcim lekárom, ako aj na odborných ambulanciách našej polikliniky. Na základe uvedeného Vás pozývame na odborné vyšetrenie, ktoré bude realizované erudovaným personálom za účelom skvalitnenia a zrýchlenia Vášho vyšetrenia.


MUDr. Flak Vladimír
odborný zástupca
RDG-Stredisko,s.r.o.


Kde nás nájdete? 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!