hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Neviete, ako zvýšiť výkon a efektivitu práce?

dátum pridania: 22.09.20-14:34

Zvyšovanie produktivity práce je v našej krajine jednou z najnaliehavejších úloh, pretože rast výroby a HDP sú priamo spojené s produktivitou práce. Dôvodom je akútny nedostatok pracovných síl, nedostatok práceschopného a často aj odborne zdatného obyvateľstva.

V mnohých prípadoch sú preto jediným riešením stroje a zariadenia, vďaka ktorým nie je výroba ani plynulý chod celej organizácie ohrozený zlyhaním ľudského faktora. 

vyhody automatizacie

Využite výhody automatizácie

Automatizácia je v dnešnej modernej spoločnosti preto absolútne nevyhnutná. Umožňuje vám znížiť riziká a náklady na pracovnú silu, niekedy aj desaťkrát. Dobrá automatizácia vám umožňuje pri zabezpečení mnohých obchodných procesov nahradiť človeka strojmi a vyhnúť sa tak negatívnym vplyvom spomínaného ľudského faktora. Samozrejme, záleží tiež od toho, ako kvalitné pohony si pre svoju firmu vyberiete. 

Nezabudnite na rozvoj zamestnancov

Pre dokonalý chod a výkon strojov, ako aj celej výroby vám nestačí len špičkový elektromotor s vysokým výkonom a otáčkami. Napriek automatizácii pomocou strojov je stále vo výrobe dôležitý aj človek, ktorý mnohé z týchto zariadení ovláda. 

Pracovníci preto musia byť vyškolení a na prácu v konkrétnom oddelení profesionálne zdatní. Tým sa zaručí nielen ich odbornosť, efektivita, kvalita a prínos pre firmu, ale aj bezpečnosť práce a dobrý technický stav strojov a zariadení počas celej ich prevádzky. 

Nebojte sa použiť správne nástroje motivácie

Motivujte zamestnancov, pretože šťastní zamestnanci sú efektívnejší. Spôsobov, ako to môžete docieliť, je niekoľko. Najčastejšie sa však používa materiálna (bonusy a odmeny) a nemateriálna forma motivácie. Druhý prípad využíva pochvaly, delegovanie právomocí, pridelenie zodpovednosti a samozrejme, vytvorenie ideálnych podmienok na prácu. V prvom prípade je to najčastejšie finančná odmena, ktorá sa stále považuje v mnohých spoločnostiach za najlepšiu. Nie vždy to ale platí, tak si dávajte na to pozor. 

Zdroj obrázka:ImageFlow/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!