hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Kvalitné vzduchovky pre poľovníkov a ich úlovky

dátum pridania: 28.03.21-20:33

V minulosti bolo poľovníctvo hlavným zdrojom obživy ľudí, dnes je to už viac menej len zábava alebo spôsob na kontrolu prírody a vytvorenia rovnováhy s okolím. Dôležité pre praktizovanie tohto koníčka však nie je len dobrá obuv a kvalitné ďalekohľady. Občas treba použiť aj vzduchovku.

Ako si ju ale vybrať? 

ako vybrat novu vzduchovku

Hlavné kritériá výberu vzduchovky

Pri výbere novej vzduchovky sa musíte rozhodnúť, na aký účel sa kupuje.

Na lov je dôležitý vysoký výkon a presnosť, pre nováčikov a na zábavu či ochranu je rozhodujúca zasa cena a samozrejme bezpečnosť.

Ak ste dosť skúsený strelec a napríklad vás v záhrade otravujú vrany, tak pri výbere vzduchovky  musíte v prvom rade dbať na výkon zbrane, presnosť a dostrel. O spokojnosť v tomto smere sa určite postarajú napríklad modely MAUSER. 

Dôležité parametre

Nezabudnite aj na váhu zariadenia, ktorá do značnej miery závisí od konkrétnej veľkosti vzduchovky. Na základe týchto parametroch potom určite oceníte aj pohodlnú manipuláciu so zbraňou. Nepodceňujte ani systém jej fungovania a ďalšie zaujímavé funkcie. 

Čím viac si dáte na výbere a jednotlivých vlastnostiach konkrétnych modelov záležať, tým lepšie sa vám bude na divú zver poľovať. 

Na záver je nutné dodať, že výber zbraní a vzduchoviek sa týka len odbornej verejnosti v oblasti zbraní a streliva. Ich predaj je možný len osobám, ktoré už dovŕšili vek 18 rokov a sú držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie!

Zdroj obrázka: Makarov Aleksandr/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!