hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ivanna Bagová sa zúčastnila medzinárodnej súťaži Slavjanskij bazar 2021

dátum pridania: 27.07.21-09:47

Ivanna Bagová - víťazka Hlasu Československa 2012 vystupuje pod umeleckým menom IVANNA. Momentálne spolupracuje so skupinou Maduar a taktiež vyučuje spev na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch.

 IVANNA sa rozhodla ísť vyskúšať svoj talent aj do zahraničia a tak sa zúčastnila populárnej medzinárodnej speváckej súťaže Slavjanskij bazár 2021 (Slavjanska Eurovízia), ktorej sa zúčastnilo 14 slavjanskych krajín. Aj napriek silnej konkurencii a skvelým speváckym výkonom, IVANNA vybojovala pre Slovensko krásne 3. miesto, čo je veľká prestíž nielen pre umelca ale aj pre krajinu. 

IVANNA sa v prvý súťažný deň  predviedla so svetovým hitom - piesňou Its mens mens mens world od Jamesa Browna. Urobila veľkú show pre divákov či už v hľadisku alebo pri televíznych obrazovkách. Druhý súťažný deň, kedy bolo potrebné zaspievať slavjansky hit, si zvolila populárnu ruskú pieseň od Iriny Dubcovej, čím si získala srdcia divákov aj porotcov.

 

Víťazstvo získala krajina Kazachstan, ktorá mala na svojej strane veľkú mediálnu podporu svojej krajiny ale aj podporu jedného z porotcov, ktorý prezentoval Kazachstan na tejto súťaži v roku 2015. IVANNA je preto veľmi šťastná, že aj napriek tomu, že v porote ani v hľadisku nebol nikto zo Slovenska okrem jej maminy, ktorá je jej talizmanom, to ustála a získala 3. miesto pre krajinu. 

 

IVANNA porozprávala aj o tom, ako sa dostala do súťaže: Pred troma rokmi, keď som uvidela vystúpenie Dimasha na tejto súťaži cez sociálne siete, začala som snívať o tom, že sa tam raz dostanem a zaspievam si s ním na jednom pódiu. Tak som na sebe pracovala a v roku 2019 som sa rozhodla podať prihlášku a postúpila som do finálového kola. Avšak, týždeň pred odletom som mala autonehodu. V ten rok bola oveľa slabšia konkurencia než teraz, keďže toto bolo 30. výročie súťaže a boli povolaní tí najlepší speváci zo všetkých slavjanskych krajín. Avšak vždy som všetko vedela dosiahnuť sama, pretože tvrdá práca a láska k tomu, čo robíš je vždy silnejšia než akékoľvek lži, klamstvá a útoky na moju osobu. A tak som sa rozhodla ísť vyskúšať šťastie o rok v roku 2020 a znovu bola prekážka v podobe pandémie.  Všetky hranice sa zatvorili, tak znovu som sa nemohla zúčastniť. Konečne na tretíkrát v roku 2021 sa mi to podarilo a splnila som si svoj sen, za čo som nesmierne vďačná Bohu a všetkým, ktorí ma na tejto ceste podporovali. Netreba sa preto nikdy vzdávať aj keď sú prekážky, nech sú už akékoľvek, pevne veriť, pracovať na sebe, všetko robiť z lásky a ísť si za svojím snom a všetko sa podarí.

 

A tak nielen šport ale aj umenie prezentuje slovenské talenty, na ktoré môžeme byť právom hrdí. 

 

Krajiny, ktoré sa zúčastnili súťaže :

Kazachstan - absolútny víťaz

Srbsko – 1. miesto

Bielorusko a Ukrajina – 2. miesto

Slovensko  a Azerbajdžan – 3. miesto

Bosna a Hercegovina 

Nemecko 

Kuba 

Kirgizsko 

Lotyšsko 

Litva 

Rusko 

Ekvádor (Južná Amerika) 

 

Porota :

Anatoly Yarmolenko - národný umelec Bieloruska

Michele Poma - muzikant, skladateľ, spevák, Prezident M.I.F association (Management Italian Festival) 

Dimash Kudaibergen - národný umelec Kazachstanu, skladateľ a multiinštrumentalista. Absolútny víťaz Gran - pri súťaži Slavjankij bazár 2015

Constantin Moscovici - národný umelec Moldavska, hudobný maestro

Sergey Penkin - ruský spevák, hudobník, skladateľ 

Taisiya Povaliy - národná speváčka Ukrajiny, Absolútny víťaz Gran - pri súťaže Slavjanskij bazár 1993

Patrick Jean - Baptiste - spevák, ex líder francúzskej hudobnej skupiny Ottawan 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!