hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 


nie sú údaje

Dobrý deň, toto som ja...

dátum pridania: 15.10.18-08:14

Vážení spoluobčania, dovoľte mi touto cestou sa k Vám prihovoriť a predstaviť seba ako nezávislého kandidáta na poslanca do mestského zastupiteľstva za obvod č. 3 (JUH). Tiež Vám chcem prezentovať dôvody, ktoré ma viedli k tomu, aby som kandidoval v nastávajúcich voľbách.

Niečo málo o mne pre tých, ktorí ma nepoznáte.

Moje meno je Mgr. Martin Kohajda a už 37 rokov bývam v Topoľčanoch na sídlisku JUH. Ako dieťa som navštevoval ZŠ Hollého 1 v Topoľčanoch, ktorá len nedávno oslávila 115 rokov svojej existencie,k čo mu jej srdečne gratulujem. Neskôr moje kroky viedli na SPŠD na Pílskej ulici v Topoľčanoch, kde som študoval odbor nábytkárstvo. Po ukončení strednej školy som sa ako človek milujúci šport (aktívne som hrával futbal, basketbal, hádzanú a baseball) rozhodol študovať pedagogickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Ihneď po získaní magisterského titulu som nastúpil ako učiteľ telesnej výchovy na Obchodnú akadémiu doma v Topoľčanoch. Následne som pôsobil ako vyšetrovateľ na Úrade justičnej a kriminálnej polície v Bratislave a niekoľko rokov som pracoval v zahraničí. Momentálne už viac ako 9 rokov pôsobím ako živnostník v Topoľčanoch. Mnohí z Vás ma poznajú ako majiteľa obľúbeného portálu Moje Topoľčany. A práve táto práca ma priviedla k rozhodnutiu kandidovať....

Prečo som sa rozhodol kandidovať...

Keďže ako človek, ktorý Vám už viac ako 5 rokov každý deň prináša prostredníctvom web stránky www.mojetopolcany.sk , alebo facebookovej stránky Moje Topoľčany informácie o športových , kultúrnych a spoločenských akciách mám naozaj veľký prehľad o tom, čo sa v meste a okolí deje. Táto práca mi umožnila spoznať množstvo ľudí z mestského zastupiteľstva, Mestského kultúrneho strediska a rovnako väčšinu miestnych podnikateľov a majiteľov firiem. Ako bývalému aktívnemu športovcovi mi nie je cudzie ani prostredie topoľčianskych športových klubov, ktoré aj naďalej rád navštevujem a podporujem.
Najmä vďaka facebookovej stránke Moje Topoľčany, ktorá má už viac ako 15 000 fanúšikov mám každodenný kontakt s Vami, obyvateľmi mesta. Niekoľko krát denne mi píšete, posielate fotky o tom, čo sa v meste deje, čo Vás trápi alebo naopak teší. Viem s akými problémami sa stretávate nielen na sídlisku JUH ale aj v iných častiach mesta. Práve vy ste ma motivovali k tomu, že som sa rozhodol kandidovať. Rovnako ako Vám aj mne záleží na tom, akým smerom sa naše mesto uberá a rovnako ako vy aj ja chcem zmenu k lepšiemu. A že je čo vylepšovať hádam ani nemusím hovoriť...

„Nevedomosť a nezáujem“

Asi takto by som charakterizoval súčasný stav z môjho pohľadu. A hneď vysvetlím ako to myslím. Keďže som v neustálom kontakte s Vami občanmi, rovnako ako s vedením mesta, veľký nedostatok vidím vo vzájomnej komunikácii. A to spôsobuje obrovskú „nevedomosť“. Potom vznikajú situácie, že občania nie sú včas a kvalitne od mesta informovaní o tom, čo sa v meste deje, kde a kedy mesto pripravilo pre občanov nejaké kultúrno-spoločenské podujatie, aký je program, či od kedy do kedy to podujatie trvá. Tieto otázky od Vás dostávam neustále. U ľudí vzniká presvedčenie, že v meste zdochol pes a že sa v meste nič nedeje, no opak je pravdou. Podobne je to aj s informáciami typu: odstávka teplej vody, odstávka elektrickej energie, jarné a jesenné upratovanie atď.
Rovnako je to aj z pohľadu občana k mestu. Pričasto sa na mestskom zastupiteľstve rozhoduje o nás, občanoch, bez nás. Poslanci ani len netušia, čo ich voliči chcú, či nechcú, pretože neexistuje efektívny komunikačný kanál, cez ktorý by sa mohli občania vyjadriť k rozhodnutiam a smerovaniu mesta. Preto vznikajú situácie, kedy mesto zlými rozhodnutiami ide proti svojim občanom. Vidieť sme to mohli nedávno, či už sa to týkalo výstavby parkoviska na mieste detského ihriska vedľa Lidlu, či výstavbe obchodného centra v „Jame“.
Táto „nevedomosť“ brzdí priaznivý pokrok mesta. Priaznivý pre nás všetkých. V časoch, kedy viem, čo robí môj kamarát na opačnej strane zemegule aj mesto musí nájsť spôsob ako efektívne a transparentne komunikovať s občanmi, a to nielen teraz pred voľbami, ale neustále. Možností má neúrekom: internet, mobilné aplikácie, sociálne siete, sms notifikácie, rozhlas, televíziu...
V „nezáujme“ nás občanov ako aj našich zvolených poslancov vidím tiež problém. Na jednej strane my občania nemáme chuť raz za štyri roky ísť si zvoliť svojich zástupcov, nezaujíma nás, čo títo naši zástupcovia počas štyroch rokov pre nás robia, ale na druhej strane veľmi radi kritizujeme všetko možné na sociálnych sieťach. A často vďaka „nevedomosti“ aj veci, na ktoré mestské zastupiteľstvo nemá vplyv.
Na druhej strane „nezáujem“ poslancov mestského zastupiteľstva riešiť potreby, obhajovať záujmy svojich voličov, aktívne a pravidelne komunikovať ich názory na mestskom zastupiteľstve počas celého ich volebného obdobia, to vidím ako ďalší problém nášho mesta. Len si spomeňte, kedy ste sa za posledné roky mali možnosť verejne porozprávať o svojich problémoch, nápadoch so zástupcami mesta vo vašom volebnom obvode?

Ciele a vízie

Preto mojim cieľom v mestskom zastupiteľstve, pokiaľ získam Vašu dôveru a dáte mi svoj hlas, bude v prvom rade:
- aktívne presadzovať záujmy občanov na pôde mestského zastupiteľstva
- v čo najväčšej možnej miere zefektívniť vzájomnú komunikáciu mesta s občanmi,
- zvýšiť informovanosť občanov
- zvýšiť a skvalitniť počet kultúrnych, spoločenských a športových aktivít pre všetky vekové kategórie
- aktívne podporovať mestské športové kluby a jednotlivcov
- zlepšiť kvalitu života seniorov
- zlepšiť kvalitu detských ihrísk a športovísk na sídliskách
- zlepšiť dopravnú situáciu a bezpečnosť v meste

Na záver sa chcem poďakovať všetkým Vám, ktorí ste mi dali svoje hlasy a verím, že sa všetci vidíme na voľbách už 10.novembra 2018. 

Kohajda_Martin

V prípade akýchkoľvek otázok ma môžete kontaktovať prostredníctvom môjho facebookového profilu na tejto adrese: Mgr. Martin Kohajda - nezávislý kandidát za poslanca

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!