hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Čo potrebujete vedieť pri výbere zlatých šperkov?

dátum pridania: 03.09.21-07:55

Šperky nás dopĺňajú a zdobia, vďaka čomu sa cítime výnimočne. Pomocou šperkov môžeme zdôrazniť svoj štýl, urobiť svoj vzhľad originálnym a elegantným. Dôležité ale je, vedieť si správne vybrať.

My vám dáme k tomu niekoľko dobrých tipov. 
 
Dajte si záležať na kvalite
Pravosť zlatých a strieborných predmetov potvrdzujú určité charakteristické znaky. Punc a značka kovu by mali byť na kvalitných šperkoch viditeľné aj voľným okom. Samozrejme, pri nákupe nových zlatých náušníc cez internet tento parameter uvidíte až doma, popis a záruka webu sú však rovnakou garanciou.
 
Farba kovu nie je vždy smerodajná
Nenechajte sa zmiasť farbou šperku, pretože zlato samo o sebe v tejto podobe predstavuje zliatinu, ktorá je zmesou viacerých kovov. Navyše, moderné zlaté šperky môžu byť vyrobené už aj z bieleho, ružového alebo červeného zlata. Takže farba nemusí vždy znamenať inú kvalitu zlata.
 
Myslite na pevnosť a veľkosť šperku
Podstatnou položkou pri šperkoch je aj veľkosť. Nakoľko sa tieto ozdoby nosia na tele, ktoré svoj tvar v určitých časových intervaloch mení, treba zvážiť aj stav v akom ste a kedy šperky nakupujete. 
Pri kúpe zaujímavej zlatej retiazky zasa myslite na jej pevnosť. Pri používaní sa vie veľmi rýchlo zachytiť o oblečenie a roztrhnúť alebo poškodiť. Samozrejme, závisí tiež od modelu šperku, do ktorého ste ochotní investovať. Na záver si pri výbere zlatých šperkov premyslite aj to, ako často šperky využijete a či ich máte kde bezpečne odložiť. Rozhodujúce slovo má aj pravidelná starostlivosť, ktorou sa dlhodobý lesk a krása šperkov zaručuje najlepšie. 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!