hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory
viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 


nie sú údaje

Súťaž

Chlapi to poriadne rozbalili!!!

dátum pridania: 08.03.17-09:00

Minulú sobotu ste mohli na obrazovkách RTVS vidieť našich známych slížarov zo skupiny LIDOVEC v najpopulárnejšej show ZEM SPIEVA. Ak ste ich nestihli, môžete si vystúpenie pozrieť ešte raz.

Mužská spevácka skupina LIDOVEC vznikla 12.1.2011 . Práve v tento deň sa zišla prvá skupina šiestich mužov, ktorí urobili základ dnešného mužského speváckeho súboru: Marián Veverka, Mgr.Miloš Klačanský, Karol Bíly, Jaroslav Hačko st., Jozef Šiška a Peter Vranka. Postupne sa k nim pridávali ďalší :19.1.2011 Jaroslav Hačko ml. a Karol Hula, ktorý po roku ich rady opustil. 26.1.2011 Peter Minársky, 2.2.2011 Daniel Adamec a Pavol Hajnovič, 7.2.2011 Peter Šimko a 16.3.2011 Ján Minársky. V súčasnosti má súbor 12 členov.
Vedúci súboru je Marián Veverka, ktorý ich aj doprevádza na akordeóne.Spoločne sa dohodli na názve súboru – LIDOVEC.
Lidovec je názov miestneho brehu nad Solčanmi, kde sa v minulosti chodil pásť dobytok a v zime slúžil na sánkovanie a iné detské radovánky.
Súbor prezentuje piesne a zvyky obce Solčany, ale aj blízkeho či ďalekého okolia. Skúšky sa konajú 1x do týždňa, niekedy i viac, pretože záujem mužov o spev je veľmi veľký a tvoria dobrú partiu. Na vystúpenia používajú akordeón Weltmeister , ktorý aj pre ich potreby zakúpila obec.
"Cieľom je zachovať a predať ďalšej generácii piesne a zvyky našej obce, ktoré sme my zdedili po našich predkoch. Svojimi vystúpeniami chceme prispieť k zviditeľneniu kultúry našej dediny, a budeme veľmi spokojní keď sa nám to aspoň z časti podarí ."

lidovece

ZDROJ:
www.lidovec.sk
RTVS YOUTUBE


 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!