hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Bolesti chrbta

dátum pridania: 05.02.18-08:44

Tentokrát si povieme niečo o bolesti v chrbte a čo tú nepríjemnú bolesť spôsobuje.

Zrejme ju pozná každý no málo kto vie ako s ňou naložiť, reč je o bolesti chrbta.

Ani príbeh našej pacientky nie je odlišný. V bežný deň, ako každý iný, u nás dvere otvára Zdenka s lekárskou správou v ruke a nepríjemnou bolesťou v krížoch a nohe. Diagnóza znie "herniácia" (vybočenie) platničky v pokročilom štádiu s indikáciou na operáciu. Po diagnostike pohybového aparátu prichádzame s riešením že operácia nie je nutná. Pomocou metódy "McKenzie" úspešne nachádzame "správny" pohyb odstraňujúci nepríjemný pocit v nohe. Zdenka od nás odchádza s domácou úlohou jedného cvičenia po dobu najbližších dní a dodáva že sa teší na ďalšiu terapiu. Pri ďalšej návšteve Zdenka zmieňuje o ustúpení bolesti z dolnej končatiny. Po dvoch týždňoch terapií, vo frekvencii 3x do týždňa, je platnička stabilizovaná a tak môžeme začať plniť Zdenke jej prianie schudnúť a zlepšiť držanie tela.

Tento príbeh v našom pohybovo - regeneračnom centre je jeden z mnohých, kedy sme nášho pacienta zbavili bolesti a chrbticu vrátili do funkčného stavu.

Čo zodpovedá za bolesť chrbtice prípadne končatiny?

Predstavte si dva stavce medzi ktorými sa nachádza medzi-stavcová platnička, tvorená z jadra a obalu. Ak je chrbtica neustále preťažená v jednom smere, dochádza k vytláčaniu jadra platničky. Pri tomto procese môže platnička zatláčať nervový koreň, čo pocítime ako bolesť v oblasti chrbtice prípadne končatiny. 

Čo je kľúčom nášho úspechu?

McKenzie metóda...

Ako McKenzie metóda funguje?

Riešenie môže byť jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pre lepšie pochopenie platničku prirovnáme k molitanovej loptičke, ktorú zavrieme do dverí. Po určitom čase sa loptička začne deformovať. Po otvorení dverí sa loptička postupne dostáva do pôvodného tvaru. Medzi-stavcová platnička funguje podobne. Správnym cvičením znovu obnovujeme tvar platničky a následne jej funkciu.

Základom je diagnostika podľa metódy a následne terapeutom určený pohyb, ktorý prinavráti fyziologický stav chrbtice.

Ak ste sa našli v tomto príbehu, objednajte sa na vstupnú diagnostiku v našom DEVA Gyme
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!