hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako zmierniť alebo úplne odstrániť bolesť krížov správnym sedom?

dátum pridania: 13.03.18-07:53

Často vravíte: "Mám sedavé zamestnanie, bolí ma chrbát a viem, že by som mal cvičiť aby ma prestal bolieť." Máte pravdu, avšak bolesti krížov môžete zmierniť správnym sedom hneď teraz. Možno si vravíte, zdravý sed je enormne náročný počas dňa a nie je možné ho udržať celý deň.

emusí to tak byť. Zdravé sedenie nemusí byť vždy náročné. Stačí ak si správne vypodložíte chrbát v driekovej časti chrbtice tak, aby ste zachovali fyziologickú (správnu) krivku chrbtice. Ostatné časti tela, tzn. hrudnú chrbticu a lopatky pohodlne opriete o operadlo stoličky. Čoskoro zistíte, že takýto sed nemusí byť náročný a vie byť dokonca veľmi príjemný. Správnym sedením sa vyhnete ďalším komplikáciám a zdravotným problémom v budúcnosti.
Ak Vás navyše bolieva krčná chrbtica, nemusíte zúfať. Stačí si správne narovnať driekovú chrbticu a automaticky dostaneme do správneho postavenia aj krčnú chrbticu. Takto jednoducho sa môžete zbaviť bolesti aj v krčnej chrbtici.
Pri správnom sede časom môžete pocítiť ako sa Vám postupne uvoľnia stuhnuté medzilopatkové a šijové svaly. Na obrázkoch nižšie si môžte pozrieť správne spôsoby sedenia, či už na stoličke alebo v aute. 

1.) Nesprávny sed na stoličke

2.) Správne sedenie na stoličke s pomocou uteráku, fľaše a rolera

Pomôcka roler

Správny sed s rolerom

Správny sed s fľašou

Správny sed s uterákom

Taktiež môžete využiť fľašu alebo roler. Všetko záleží od vašich preferencií. Zvyknúť si takto sedávať vyžaduje zo začiatku pevnú vôľu a trpezlivosť. Držíme vám palce :)

https://www.deva-gym.sk/
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!