hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako pripraviť vaše auto na nové najazdené kilometre?

dátum pridania: 30.03.20-16:37

Už o pár dní tu máme teplo, ktoré vám umožní zabudnúť na silné bundy a škrabky v kufri auta. Nezabudnite však, že na jar musí byť auto pripravené detailnejšie ako v zime. Bezohľadní majitelia automobilov sa obmedzujú iba na výmenu pneumatík, ale pre tých, ktorí svoje auto naozaj milujú a starajú sa oň, je to len prvá položka v zozname.

My vám zoznam dôležitých krokov ešte rozšírime, aby ste nič dôležité nepodcenili a vášmu autu dodali tie najlepšie autodiely.

najlepsie autodiely topolcany

Vymeňte pneumatiky

V našich podmienkach je životnosť letných pneumatík, bez ohľadu na ich vzhľad, približne päť rokov. Zvyčajne tak postačujú na 3-4 sezóny. Dôvod je rovnaký. Gumová zmes netoleruje teplotné extrémy a mení svoje vlastnosti. Ak nechcete riskovať a rozhodnete sa získať nové letné pneumatiky, vyberte si včas tie pravé v autorizovanom servise.

Dajte do poriadku aj veci pod kapotu 

Aj keď je na stroji nainštalovaná ochrana motorového priestoru, je nepravdepodobné, že bude po zime pod kapotou čisto. Pred umývaním motorového priestoru je potrebné zatvoriť generátor, poistkovú skrinku, batériu a ďalšie elektronické komponenty pomocou bežných plastových vreciek alebo fólií a zaistiť ich páskou.

Je ale dôležité si uvedomiť, že vysokotlakové umývačky nie je možné používať vždy. Ak chcete z bočných častí odstrániť špinu a chemikálie, stačí ich nastriekať koncentrovaným roztokom automobilového šampónu zo sprejovej fľaše.

Ešte predtým, než sa pustíte do dôkladného čistenia, presvedčte sa, či by nebolo vhodné popremýšľať nad náhradnými dielmi Škoda.

Navštívte autoservis

A konečne posledný krok, no jeden z tých najdôležitejších. Odporúčame vám dôkladnú prehliadku vášho vozidla v špecializovanom servise. Automechanik by mal skontrolovať auto detailnejšie. 

Identifikuje skutočné poškodenie a rýchlo odstráni možné nedostatky tak, aby ste si nové najazdené kilometre mohli užívať čo najviac.

Zdroj obrázka: hedgehog94/shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!