hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako mať na prácu z domu chuť aj energiu?

dátum pridania: 28.03.21-20:27

Vlády a spoločnosti na celom svete vyzývajú ľudí s podozrivými príznakmi, aby seba a všetkých ostatných izolovali. Aj vďaka tomu sa práca z domu stala pre mnohých z nás krutou realitou. Krutou najmä preto, že sme na tento drastický prechod neboli dostatočne a dobre pripravení.

S našimi radami však môžete aj tento typ práce veľmi jednoducho zvládnuť bez najmenších problémov. Potrebujete k tomu dobré náplne do tlačiarní Canon a niekoľko ďalších zaujímavých rád. 

nove tonery canon

Vytvorte si potrebné rituály 

Nájdite si pri práci svoj rytmus. Dajte si sprchu, oblečte sa a potom pokračujte v plánovaných činnostiach na daný deň. Ak ste zvyknutí cvičiť, určite si na to vyhraďte čas počas dňa. Ak ste extrovert a ste zvyknutí veľa komunikovať a aktívne spolupracovať s kolegami, nájdite si príležitosť urobiť to na diaľku. Položte si otázku: „Čo môžem urobiť, aby som sa necítil osamelý alebo izolovaný, aby som zároveň zostal zdravý, produktívny a veselý?“ 

Nezabúdajte na disciplínu

Aj keď pracujete bez neustáleho dozoru vedenia, je dôležité mať na pamäti, že práca z domu je stále práca. To, že sa zmenilo prostredie a nikto vás nekontroluje, neznamená, že máte ďalších osem hodín na to, aby ste ich premárnili polihovaním v posteli alebo sledovaním televízie. Pri práci z domu môžete ušetriť na ceste, ale nie hodinách, počas ktorých treba pracovať.

Je dôležité pamätať na to, že váš výsledok priamo závisí od vášho procesu a tento proces závisí od výsledku, ktorý ste si sami načrtli. Čím vedomejšie a disciplinovanejšie pristupujete k organizácii pracovného procesu, tým viac predvídateľných výsledkov môžete dosiahnuť.

Vybavte sa potrebnou technikou

Od nových tonerov Canon až po počítač s pripojením na internet. Základom je tiež pracovný stôl v blízkosti okna, oddelený od zvyšku obytného priestoru. Ideálna je miestnosť, v ktorej môžete pracovať za zatvorenými dverami. 

Vypnite všetky upozornenia, sústreďte sa na prácu a nesledujte neustále čas. Prestávky majú v práci svoj význam, ale zbytočne ich nepredlžujte. Snažte sa pri práci z domu čo najviac priblížiť charakteru práce v klasickej kancelárii a uvidíte, že vám to pôjde lepšie. 

Zdroj obrázka: Halfpoint/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!