hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Aké bolo leto v PIRANA Sport Clube?

dátum pridania: 17.09.20-11:22

Leto 2020 zbehlo ako „voda“. Počas letných mesiacov júl a august mali športovci PIRANA Sport Club Topoľčany plné ruky, alebo ako môžeme povedať aj v našom slangu plný bazén práce.

Po otvorení športovísk sme mali za sebou už mesiac tréningov a sme veľmi radi, že sme sa aj napriek neštandardnému roku mohli presunúť s tréningami na letné kúpalisko v Topoľčanoch a trénovať tam. V Topoľčanoch máme jedno z najkrajších kúpalísk na Slovensku a aj touto cestou ďakujeme vedeniu mesta, že prehodnotilo otvorenie letného kúpaliska v tejto sezóne a povolilo nám trénovať na olympijskom bazéne ako tomu bolo aj v štandardných rokoch. 

Ešte v júli sme chceli zorganizovať na Duchonke pri našom vodnopólovom ihrisku pod hotelom PIRANA DAY. Počasie nám to však neumožnilo a tak sa nám akcia preložila na sobotu 1. augusta 2020. Akcia to bola vydarená. Už od rána začala príprava pod hotelom a na pravé poludnie mohlo všetko „vypuknúť“. Počasie nám vyšlo na jednotku, nálada bola dobrá a naši členovia spolu aj s rodinnými príslušníkmi si mohli užiť fantastický deň. Súťažili sme vo viacerých disciplínach. V hre bolo klasické plávanie formovou štafiet, preteky na paddleboardoch formou štafiet okolo vodnopólového ihriska a čerešničkou na torte bolo takzvané fun water polo na nafukovacích kolesách, ktoré si užili malí aj veľkí, športovci, rodičia ale aj rodinní príslušníci. Okrem iného sme varili guláš pre členov nášho klubu, grilovalo sa, čapovala sa kofola a pre dospelých aj pivko. Bol to nádherný deň v znamení našej PIRANA family. S unavenými nohami sme večer balili veci a boli dojatí z celého dňa a množstva pozitívnej energie, ktorú sme si navzájom odovzdali. Tento deň bol príjemným štartom do nabitého augusta.

Piraňa sport club vodné pólo   Vodné pólo Topoľčany

Hneď po našom PIRANA DAY sme s vodnopólovou sekciou odštartovali sled sústredení na Duchonke. Rovnako ako minulý rok, tak aj v tomto roku sme sa rozhodli využiť domáce podmienky a naplánovali sme tri týždne sústredení pre kategórie kadetiek a žien, mladších žiakov, starších žiakov a kadetov.

Naše vodnopólové družstvá sa na Duchonke zahryzli do prípravy ako na suchu tak aj na vode. Nechýbali ranné bežecké tréningy, kruhové tréningy na suchu alebo odplávané kilometre v nádrži Duchonka, či herné situácie a prípravné zápasy.

 

   

Počas týchto troch týždňov sme stihli odohrať aj prípravné zápasy. Na záver týždenného turnusu dievčat pricestovali na Duchonku ženy a juniorky zo Slávie UK Bratislava, starší žiaci a kadeti zase odohrali prípravné zápasy s družstvom kadetov z KPŠ Nereus Žilina. Mladší žiaci počas týždňa svojho sústredenia pracovali na príprave na neoficiálnu dohrávku národnej ligy a v termíne 15. – 16. augusta 2020 odohrali domáce kolo tejto ligy, kde uspeli v dvoch zápasoch a v jednom proti družstvu Novák ťahali za kratší koniec. V rovnakom termíne vycestovali aj muži nášho klubu na Memoriál Ladislava Bačíka v Piešťanoch, odohrali zápasy proti KVP Kúpele Piešťany, PVK Vrútky a Kométa Brno a skončili na štvrtom mieste.

Ako sa záver mesiaca blížil, čakali nás ešte ďalšie preteky a turnaje.  20. – 21. 8. 2020 vycestovali naše dievčatá na turnaj do Košíc – Red STAR Cup 2020, kde obsadili v konkurencii Piešťan a dvoch košických družstiev štvrté miesto. V termíne 21. – 23. 8. odohrali mladší žiaci FATRA Cup, ktorý bol aj zároveň pokračovaním dohrávky ligy mladších žiakov a  vo Vrútkach v konkurencii družstiev z  Vrútok, Novák, Šamorína, Piešťan a Žiliny obsadili tretie miesto.

V termíne 29. 8. 2020 mali aj plavci naplánované letné preteky a tréner Peter Kupec nám ich zhrnul nasledovne: „Dňa 29.8. 2020 sa konali v Štúrove plavecké preteky "Štúrovské stovky". Pretekov sa zúčastnila bohatá topoľčianska výprava s počtom 21 plavcov. Pretekov sa zúčastnili: N. Zvozil, A. Fáber, M .Hanová, J. Mišuta, J. Švajlen, A, Arpáš, T. Atovič, M. Fáber, M. Minárik, S. Hodál, A. Kardoš, N. Bočkajová, K. Brňová, L. Gavorníková, S. Prostredná, N. Košelová, S. Machovičová, V. Mišutová, N. Šuranová, E. Smatanová a R. Valúch. Pretekmi v Štúrove sme uzavreli tréningový blok na 50m v bazéne na kúpalisku, kde sme našli vynikajúce podmienky na trénovanie, za čo patrí vďaka vedeniu mesta.

S výkonmi plavcov na pretekoch som veľmi spokojný, pretože športové výkony na štúrovských pretekoch veľmi ovplyvňuje počasie (teplota sa šplhala k 32 stupňom). Najlepšie svoju športovú formu prezentovali Alex Fáber a Samuel Hodál, ktorí vo svojich kategóriách vyhrali v disciplínach 100m prsia resp. 100 m kraul. Na medailový stupienok sa ešte podarilo prebojovať Nikolasovi Zvozilovi na 100m kraul (2.miesto) a Kláre Brňovej na 100m prsia ( 3. miesto).

Všetkým našim plavcom chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu klubu i mesta.“

S úvodom septembra vycestovali žiačky na turnaj do Piešťan, v termíne 5. - 6. septembra 2020 kde sa na Eva Cupe streli s družstvami Piešťan dievčat, mladších žiakov Piešťan a PVK Vrútky. Na Eva Cupe obsadili striebornú priečku. Trénerka družstva žiačok dodala k turnaju: “Využili sme možnosť vycestovať na turnaj do Piešťan, jednalo sa o turnaj žiačok narodených v roku 2007 a mladších. S priebehom turnaja som relatívne spokojná, na úvod sezóny to bola pre dievčatá dobra previerka, do oficiálneho začiatku ligy nám zostáva ešte dva a pol mesiaca. Turnaj bol výbornou previerkou, ako pre naše družstvo tak aj pre mňa ako trénera. Vieme, kde máme nedostatky a môžeme pracovať na ich odstránení. Verím, že do oficiálneho začiatku zapracujeme na našom hernom prejave.“ V rovnakom termíne vycestovali aj mladší žiaci na tretie kolo neoficiálnej dohrávky ligy, kde ani v jednom zápase neťahali za kratší koniec a proti družstvám Novák, Šamorína a Vrútok získali plný počet bodov. Tréner Michal Rybnikár dodal: „Toto leto sme venovali príprave na dohrávku ligy. Je pre mňa veľkým prekvapením dochádzka, ktorá bola cez leto, pretože hráči poctivo chodili na tréningy a brali to zodpovedne. To sa aj ukázalo na turnaj v Šamoríne. Aj keď sú to mladí chalani, veľmi ma teší, že vedia, čo je to zodpovednosť a počas celého turnaja všetok svoj voľný čas venovali na relax a prípravu na ďalší zápas.“

Úplnú fotogalériu z leta nájdete FB: PIRANA Sport Club Topoľčany 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!