hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory

viac rozhovorov 
Zaujalo násviac  
Partneri

icm topolcany
obchodne centrum juh topolcanyakademia vzdelavania topolcany
nastupiste 1-12 mojetopolcany 
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

5 spôsobov, ako zvýšiť produktivitu pri práci z domu

dátum pridania: 30.03.20-16:24

Práca z domu je skvelým testom produktivity vašej práce. Sústrediť sa ale na požadovaný výkon nie je vždy tak jednoduché. Motivácia peniazmi predsa len vždy nepomáha a vy sa snažíte hľadať iné cesty, ktoré by vás k práci z domu donútili.

V skutočnosti tajomstvo vysokej produktivity v režime domácej kancelárie nespočíva iba vo vôli alebo vybavení kancelárie dobrými tonermi do tlačiarne. Je v súlade s niekoľkými jednoduchými pravidlami, ktoré ju zvýšia na maximu. Ktoré to sú?

dobre tonery do tlaciarne topolcany

Povedzte ostatným o vašom pracovnom rozvrhu a začnite ho dodržiavať

Každá nútená prestávka je zabijakom produktivity. A ak pracujete z domu, potom sa spravidla stávajú najčastejším dôvodom rozptýlenia rodina a priatelia. Preto buďte opatrní a vopred všetkých informujte o svojom pracovnom rozvrhu. Napríklad, kedy pracujete a kedy máte čas na pauzu. Nastavte si aj podmienky a pravidlá a sledujte ich dodržiavanie.

Vymeňte stoličku

Práca z domu v zásade zahŕňa intelektuálnu prácu. To znamená, že väčšinu času trávite pri počítači. Takže bez ohľadu na to, v akom odvetví pracujete, v prvom rade investujte do dobrého počítača,  kvalitných tonerov OKI, telefónu a najpohodlnejšej a naj ergonomickejšej stoličky, akú nájdete. Ak to pre vás nie je vhodné, nebudete sa môcť správne sústrediť a správne pracovať.

Nepokúšajte sa na týchto veciach šetriť. Považujte to naopak za investíciu, nie za plytvanie peniazmi.

Nastavte si pevné časové limity

Predpokladá sa, že človek sa môže sústrediť na vyriešenie jedného problému v priebehu 90 - 120 minút. Potom je potrebná prestávka 15 - 20 minút, aby ste zvládli ďalšiu úlohu s obnovenou energiou. Preto rozdeľte svoj pracovný deň na 90-minútové segmenty a uvidíte, že to bude lepšie.

Naplánujte si prestávky

Váš kalendár je plný úloh, hovorov, stretnutí a termínov. Zlepšiť produktivitu a schopnosť sa na úlohy sústrediť môžete naplánovaním viacerých prestávok. Nastavte si najmä čas na obed a relaxáciu. V opačnom prípade sa čoskoro začnete vymykať plánu a veľa vecí budete musieť odložiť. Nezabudnite, že najlepšou prestávkou je tá aktívna.

Vypnite upozornenia

Vypnutie upozornení na počítači a telefóne výrazne zvyšuje produktivitu. Ak potrebujete bezodkladne dokončiť svoju prácu, vypnite všetky digitálne zariadenia, ktoré by vás mohli rozptýliť. 

Ak všetko dodržíte, uvidíte, že toho zvládnete viac a s lepším výsledkom. Treba chcieť a donútiť sa, pretože prokrastinácia vás môže dobehnúť.

Zdroj obrázka: panitanphoto/shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!